/Kiedy i jak stosować korektor pod oczy?
korektor pod oczy

Kiedy i jak stosować korektor pod oczy?

Choć makijaż zawiera coraz więcej elementów, które wynikają często z panującej mody, to korektor pod oczy był znany kobietom już wiele lat wcześniej. Wynika to z faktu, że niesławne sińce pod oczami szpecą kobiece twarze, od kiedy tylko sięgnąć pamięcią. Dlatego, jak zwykle to bywa, również i tu potrzeba okazała się matką wynalazku i przyniosła w odpowiedzi kobietom coś, co zakryje sińce.

 

Kiedy potrzebny ci korektor pod oczy?

Choć może to wydawać się zbyt prostą odpowiedzią, to korektora pod oczy używamy wówczas, gdy jest on potrzebny. Nakładanie go na porcelanową i jasną cerę, mija się z celem, a co więcej w ostatecznym rozrachunku, może zaszkodzić. Każdy makijaż nakładany niepotrzebnie w dużych ilościach zamyka pory i niszczy cerę.

Sińce pod oczami u kobiet to zjawisko znane aż za dobrze. Kobiety walczą z nimi w wyniku niewyspania się, przemęczenia, braku składników odżywczych lub choroby. Ciemne półokręgi pod oczami szpecą i postarzają każdą twarz. Stąd korektor, który swoją jasną barwą zakryje sińce, a jego lekka i gęsta formuła wchłonie się w skórę i pozostanie na niej aż do momentu zmycia makijażu.

Korektory pod oczy bywają również kolorowe. To, w jakim kolorze występuje, ma związek z tym, co ma ukryć. Pod oczy sugeruje się najlepiej wybrać korektor w kolorze beżowym, uniwersalnym oraz w kolorze żółtym. W zależności od tego, jak ciemne są sińce. Jeśli nie są zbyt ciemne, to wystarczy korektor beżowy, który wkomponuje się w podkład, jeśli zaś sińce są ciemne, aż pod fiolet, należy użyć żółtego korektora.

 

Jak stosować korektor pod oczy?

Korektor pod oczy jest pewnym przedłużeniem podkładu na twarz. Tam, gdzie dotrzesz podkładem, koloryt jest wyrównany i jednolity, jednak w okolicach oczu, zawsze występuje spory problem. Wynika to z tego, że skóra pod oczami jest wyjątkowo delikatna i cienka. Często widać pod nią małe żyłki lub inne naczynia krwionośne. To również w tym miejscu na twarzy, najwidoczniejsze są ślady przemęczenia lub złej higieny życia.

Korektor wklepuje się delikatnie pod oczami w miejsce zaciemnienia. Ważne jest, by nie wcierać mocno korektora, gdyż skóra pod oczami jest delikatna i nie powinno się jej mocno nacierać. Robiąc to, człowiek naraża skórę na zmarszczki i worki pod oczami. Tak delikatna i cienka skóra, wymaga szczególnej pielęgnacji, zwłaszcza że to właśnie nasze oczy przyciągają uwagę jako pierwsze i cienie pod oczami lub zmarszczki, są niemile widziane.