/Co trzeba wiedzieć, przed dokonaniem inwestycji w metale szlachetne
monety kolekcjonerskie

Co trzeba wiedzieć, przed dokonaniem inwestycji w metale szlachetne

Niegdyś lokaty, a dla niektórych papiery wartościowe. Dla kolejnych zaś nieruchomości. Sposobów na inwestycje było i wciąż jest wiele, ale od jakiegoś czasu prym wiodą metale szlachetne. Ich przewaga związana jest z faktem, że sprawdzają się w rękach nie tylko doświadczonych inwestorów, ale i tych, którzy o tym sposobie lokowania kapitału na razie wiedzą niewiele. Mamy zdecydowanie większą dostępność względem wiedzy, i to już nie tylko tej podstawowej, jak wybierać, co kupować, w jaki sposób rozpoznawać podróbki, czy też, gdzie najlepiej kupować. Z czasem nabieramy doświadczenia zyskując na możliwości podejmowania jeszcze lepszych inwestycji, dających spore szanse na oczekiwane zyski.

Co warto wiedzieć będąc na etapie inwestycji w metale szlachetne? Uwagę najczęściej zwracamy na złoto i srebro, w postaci monet bulionowych, czyli pozwalających na późniejszą łatwą odsprzedaż, stanowiących pokaźną bazę dla portfela inwestycyjnego każdego inwestora, jak i produkowanych najczęściej w dużych, nieograniczonych nakładach. Nie mniejszym zainteresowaniem cieszą się sztabki ze wspomnianych kruszców, a do tego oferowane są również monety kolekcjonerskie, ale tu wartość skupia się na kwestiach wizualnych, a nie zyskach w postaci fizycznego pieniądza.

Wybierając metale szlachetne warto skupiać się na wadze od 1 uncji, by uniknąć wysokich marż za znacznie mniejsze gramatury. Poza tym 1-uncjowe monety cieszą się największą popularnością, stąd praktycznie nie ma problemu z ich sprzedażą czy sprawdzeniem autentyczności. Początkujący inwestorzy powinni decydować się na najpopularniejsze okazy monet bulionowych, jak Kanadyjski Liść Klonowy, Australijski Kangur, Amerykański Orzeł czy Krugerrand, jeśli chodzi o złoto, a w srebrze sprawdzają się te same okazy, z tym że zamiast Krugerranda wybieramy Wiedeńskich Filharmoników. Jeśli zaś w grę wchodzi kupowanie sztabek, warto stawiać na takich producentów, jak Valcambi, Umicore, Heraeus czy Rand Renifery. Na koniec zaś uwagę kierujemy na tzw. cenę SPOT, która jest ceną surowca. Sklep internetowy https://www.metalelokacyjne.pl/ posiada bogatą ofertę monet kolekcjonerskich ze sprawdzonych źródeł.