/Udrażnianie rur domowe sposoby
Udrażnianie rur

Udrażnianie rur domowe sposoby

Udrażnianie rur Warszawa, czy jakiekolwiek inne miasto – wszędzie możemy potrzebować pilnej pomocy fachowca. Czy jednak możemy spróbować samodzielnie powalczyć z problemem?

Jeśli kiedykolwiek miałeś do czynienia z większą lub mniejszą awarią hydrauliczną w swoim domu albo mieszkaniu, doskonale wiesz jaki może to wywołać stres i jak może nadszarpnąć nerwy. Niestety, rury doprowadzające jak i odprowadzające wodę, tak samo jak rury kanalizacyjne, mogą ulec awarii z wielu różnych przyczyn, czasem całkiem prozaicznych i zwyczajnych, takich jak zużycie związane z  ich wiekiem.

 

W przypadku odpływów w naszych domach – w kuchniach, brodzikach, wannach, czy umywalkach, także może dochodzić do nieprzyjemnych problemów, jakimi są zatory.

Jeżeli zator jest poważny i nie chcemy sami interweniować, lub boimy się działać samodzielnie z powodu np. złego stanu rur, to do pomocy powinniśmy wezwać doświadczonych fachowców.

 

W Warszawie, jako pogotowie hydrauliczne i kanalizacyjne przyjadą do nas na pewno specjaliści z Przepychanierurwarszawa.pl aby przeprowadzić przepychanie i udrażnianie rur. Wieloletnie doświadczenie i wiedza jaką posiada fachowiec hydraulik, jest gwarancją solidnego podejścia do tematu i usunięcia awarii w jak najszybszym czasie.

 

Z doświadczenia jednak wiemy, że wielokrotnie mimo wszystko, próbujemy samodzielnie i na własną rękę, uporać się z zaistniałym problemem. Jeśli nie boimy się wyzwań, mamy smykałkę do przynajmniej podstawowego majsterkowania, możemy spróbować samodzielnie udrożnić odpływ naszej wanny, zlewu, czy brodzika.

 

Przyczyny zatkanego odpływu

 

Najczęstszymi przyczynami zatkanego odpływu w łazience są resztki włosów, kawałki mydła i wszelkiego rodzaju inne nieczystości które wlatują do odpływu. Z czasem tworzą coraz większy zator, blokujący odpływ wody i wymagają dość pilnego udrażniania rur odpływowych. W kuchni natomiast, najczęściej są to resztki pożywienia, elementy organiczne tłuszcz i inne elementy, które potrafią skutecznie ograniczyć lub całkiem zablokować odpływ wodzie. Cóż więc możemy zrobić?

 

Najczęstszą i sprawdzoną metodą są różnego rodzaju preparaty chemiczne dostępne w sklepach. Często są one w postaci proszku, granulek lub żelu. Z tego typu preparatami trzeba jednak bardzo uważać. Raz, że są to substancje najczęściej mocno żrące, więc są niebezpieczne na naszego ciała – skóry i oczu przede wszystkim. W dodatku unoszące się opary tych substancji także mogą być bardzo szkodliwe i powinniśmy dobrze zabezpieczyć się przed wdychaniem tych oparów.

 

Druga sprawa to taka, że niekiedy produkty te wsypane do odpływu mogą narobić jeszcze więcej szkody niż pożytku. Jeśli odpływ jest mocno zatkany i preparat w postaci proszku czy granulatu się  skawali w odpływie, może jeszcze bardziej i mocniej go zablokować. Najbardziej więc bezpiecznie jest używać preparatu do udrażniania rur w żelu. Przed wsypaniem preparatu powinniśmy odpływ zalać wrzątkiem aby poruszyć i zmiękczyć wszelkie zatory które siedzą w rurach, wtedy preparat będzie miał ułatwione działanie i zadziała z większą skutecznością.

 

Jeżeli w odpływie wanny lub brodziku zalegają włosy, można spróbować usunąć je i tym samym udrożnić rurę odpływową stosując zagięty drucik lub starą szczoteczkę do zębów na która nawiną się zatykające odpływ kłębki włosów.

Soda oczyszczona do udrażniania rury i inne środki

 

Inną jeszcze i dość często stosowaną i popularną metodą na udrażnianie rury odpływowej, jest soda oczyszczona stosowana w połączeniu z octem. Można te produkty stosować w proporcjach 1:1 czyli po pół szklanki sody i octu. Można je zastosować wsypując najpierw sodę, a następnie wlewając od razu ocet, oczywiście bardzo uważając na opary. Po kilkunastu minutach do pół godziny, odpływ i wannę , zlew lub umywalkę, należy opłukać porządnie wodą.

Gdy nie posiadamy akurat pod ręką sody oczyszczonej, możemy także wypróbować sól kuchenną oraz kwasek cytrynowy, rozpuszczając go w szklance mocno ciepłej wody.

 

Wszystkie metody są dobre, jeśli są skuteczne i w miarę bezpieczne dla nas i otoczenia. Nie próbujmy w żadnym wypadku wlewać lub wsypywać do odpływu żadnych niebezpiecznych chemikaliów, które nie mają przeznaczenia do udrażniania rur. Może to narazić zarówno nas samych jak i nasze rury na poważne niebezpieczeństwo!

 

Jeżeli chcemy mieć pewność że sytuacja zostanie w pełni bezpiecznie i profesjonalnie opanowana, pozwólmy działać doświadczonemu fachowcowi, wzywając pogotowie hydrauliczne.