/Zasilacze UPS firmy APC
UPS APC

Zasilacze UPS firmy APC

Częste braki prądu, lub inne problemy związane z dostawą elektryczności do Twojego urządzenia mogą okazać się kłopotliwe. Ze względu na takie ewentualności powstały zasilacze UPS APC , albo inaczej zasilacze awaryjne. Te urządzenia są odpowiedzialne za utrzymanie stałego zasilania innych sprzętów elektrycznych lub elektronicznych, jeżeli nastąpi uszkodzenie, awaria albo zanik zasilania sieciowego. Wyposażony w akumulator zasilacz, ładuje się w trakcie prawidłowej pracy urządzenia, tak by w przypadku zakłóceń lub przerw w dostawie prądu, zapewnić ciągłość w dostarczaniu energii elektrycznej. Dzięki tej technologii urządzenia są chronione przed szkodliwymi przepięciami i skokami napięcia. Firma APC posiada wiele fasonów, odpowiednio dostosowanych do możliwości budżetowych oraz różnych zastosowań. Zarówno ich parametry, jak i duża ilość funkcji standardowych, nadaje im status perfekcyjnego rozwiązania do ochrony danych. Poza tymi cechami zasilacze UPS APC wyróżnia niezawodność oraz łatwość w obsłudze. Zasilacze te charakteryzuje wysoka sprawność przy niskim, średnim i wysokim obciążeniu, co sprawia, że idealnie współpracują z serwerami i dyskami sieciowymi o zmiennym poborze mocy.

Budowa zasilaczy UPS

Zasilacze UPS APC to małych rozmiarów urządzenia, podłączone do źródła zasilania. Wewnątrz tych aparatów znajduje się zintegrowana instalacja elektryczna oraz zestaw akumulatorów. Zasilacz awaryjny, niezależnie od różnic konstrukcyjnych, wyposażony jest w filtr wstępny, który zajmuje się eliminacją zakłóceń sieci energetycznej, oraz przetwornicę AC/DC(prostownik) i DC/AC(falownik). Prostownik doładowuje akumulatory, podczas gdy falownik generuje prąd przemienny na podstawie napięcia stałego zapewnianego przez akumulatory. W przypadku przerwy w dopływie prądu obwód zasilacza przełącza zasilanie na pracę z akumulatorów.

Wady i zalety różnych gatunków zasilaczy awaryjnych

Zasilacze UPS online

Są to najbardziej zaawansowane zasilacze. Całkowicie odizolowują układ podłączony urządzenia od napięcia wejściowego. Prostownik zamienia napięcie zasilające z prądu przemiennego na prąd stały, który z kolei zasila ładowarkę akumulatora oraz falownik.

ZALETY: Bardzo wysoka odporność na zakłócenia napięcia.
Brak przerw w dostawie prądu.
Krótki czas reakcji.

WADY: Duży ciężar.
Wysoki koszt
Hałas stale działającego urządzenia.
Straty energii, czyli wyższe koszty eksploatacji.
Konieczność dodatkowego chłodzenia.

Zasilacze UPS offline

Jest to najprostsza grupa zasilaczy. Występują bardzo rzadko, ze względu na ograniczone możliwości. System monitoruje napięcie wejściowe i w sytuacji wykrycia nieprawidłowości, układ sterownia odcina dopływ prądu, wtedy dopiero zasilacz korzysta z akumulatorów, uruchomiony zostaje falownik.

ZALETY: Mniejsze straty energii, oznaczają niższy koszt eksploatacji.
Niska podatność na awarie.

WADY: Hałas podczas przejścia w stan awaryjny.

Zasilacze UPS Line-Inactive

Kontrolują częstotliwość napięcia oraz kąt przesunięcia fazowego.
ZALETY: Szybsza synchronizacja falownika z sięcią.
Krótszy czas reakcji
Zasilacze UPS Line-Inactive AVR

W razie pojawienia się podwyższonego lub obniżonego napięcia może stale je korygować.

Wybór odpowiedniego zasilacza

Podstawowym kryterium przy wyborze zasilacza UPS APC jest moc. W specyfikacjach każdego zasilacza UPS APC znajduje się moc czynna(W-watty) oraz moc pozorna(VA-woltoampery), dzięki tym informacjom dobór odpowiedniego zasilacza jest znacznie łatwiejsze. W przypadku małego biura i domu, należy zsumować moc (w wattach) wszystkich urządzeń, które będą podłączone do zasilacza UPS APC. Do uzyskanego wyniku powinniśmy dodać 20-30% rezerwy. Obliczona moc zasilacza UPS APC zapewni podtrzymanie napięcia przez jakiś czas.

Przykłady zastosowania zasilaczy UPS APC

Polegając na serwerach, które wymagają stałego działania, posiadanie zasilacza awaryjnego jest koniecznością. Zasilacze UPS APC pozwalają na bezpieczne zapisanie danych i dokumentów oraz umożliwiają pracę serwerom przez jakiś czas w trakcie awarii prądu.
Zasilacze UPS APC można stosować w przypadku:

  • Urządzeń składających się na system monitoringu w zakładach przemysłowych, biurach, sklepach i domach, które umożliwiają ochronę naszych dóbr, nawet w przypadku awarii głównego zasilania.
  • Pomp centralnego ogrzewania, kotłów i pieców, awaria sieci nie będzie skutkować przerwaniem dostaw ciepła np. w budynkach mieszkalnych
  • Aparatów i sprzętów medycznych w szpitalach, ich nagłe wyłączenie może spowodować poważne konsekwencje.

Istnieje wiele innych przykładów zastosowania zasilaczy UPS APC, wystarczy wybór odpowiednich parametrów zasilacza wobec potrzeb danego urządzenia oraz czasu awaryjnego zasilania.

Rozwiązania oferowane przez firmę APC są innowacyjnymi pomysłami na rozwiązanie powszechnych problemów. Dzięki atrakcyjnej cenie i wysokiej jakości zasilacze UPS APC stają się liderem na rynku awaryjnych zasilaczy. Intuicyjna obsługa, łatwy dostęp do kluczowych elementów urządzeń, elastyczność rozbudowy to tylko część zalet zasilaczy UPS APC. Produkty APC cechuje przede wszystkim dostępność oraz niezawodność. Ponadto zasilacze UPS APC są objęte gwarancją producenta na terenie całej Polski.

W celu uzyskania dodatkowych informacji zapraszamy do kontaktu z naszymi przedstawicielami, którzy na pewno wyczerpująco odpowiedzą na Twoje pytania!

TAGS: