/Na co zwrócić uwagę wybierając zbiornik na ON?

Na co zwrócić uwagę wybierając zbiornik na ON?

Posiadanie własnych zbiorników na ON to bardzo dobry pomysł dla właścicieli firm transportowych, budowlanych i gospodarstw rolnych. Możliwość przechowywania większej ilości paliwa to przede wszystkim oszczędność, wynikająca z hurtowego zakupu, a także spore ułatwienie, które eliminuje konieczność częstego odwiedzania stacji benzynowej.

Planując zakup zbiornika na ON musimy pamiętać o wielu sprawach. Trzeba zastanowić się przede wszystkim nad indywidualnymi potrzebami i oczekiwaniami wobec swojej stacji tankowania, ale także pamiętać o obowiązujących w tej kwestii przepisach prawnych – zaznacza nasz rozmówca z firmy MiM Mariusz Mańkowski.

Pojemność zbiornika na ON

Pierwszym pytaniem, na jakie musimy sobie odpowiedzieć przed rozpoczęciem poszukiwań idealnego zbiornika na paliwo, jest jego oczekiwana pojemność. Decydując się na zakup zbiornika stacjonarnego, warto wybrać pojemność umożliwiającą przechowywanie miesięcznego zapasu paliwa. Na zużycie paliwa wpływa wiele czynników, w tym przede wszystkim rodzaj i ilość obsługiwanych pojazdów.

Obecnie dostępne są zbiorniki stacjonarne o bardzo różnych pojemnościach, sięgających nawet 5000 litrów. W przypadku zbiorników mobilnych mamy do czynienia z mniejszymi pojemnościami, wahającymi się w zakresie 200-900 litrów.

Pompa i wyposażenie zbiornika

Bardzo ważna jest także wydajność pompy, szczególnie w przedsiębiorstwach, w których ze zbiornika będzie korzystać kilka pojazdów. Porównując konkretne modele zwróć więc uwagę na przepustowość zamontowanych w nich pomp.

Przyjrzyj się też pozostałym elementom wyposażenia zbiornika na ON, takim jak przepływomierz i czujniki poziomu, które pozwolą ci na dokładną kontrolę wydatkowania paliwa. Dzięki nim ustrzeżesz się przed niespodziewanymi brakami i w porę zauważysz ewentualne przecieki.

Posadowienie zbiornika na ON

Pamiętaj także o odpowiednim przygotowaniu miejsca, w którym chcesz postawić zbiornik. Przepisy prawne regulują m.in. odległość od zabudowań, dróg i lasów, a także organizację przestrzeni wokół zbiornika i sposób przygotowania podłoża do jego posadowienia.