/Agencja pośrednictwa pracy – kiedy się do niej zgłosić?
Agencja pośrednictwa pracy

Agencja pośrednictwa pracy – kiedy się do niej zgłosić?

To podmiot, jak sama nazwa wskazuje, zajmujący się pośrednictwem pracy na terenie Polski i za granicą. Działanie agencji przebiega dwutorowo. Z jednej strony pomaga osobom szukającym pracy w jej znalezieniu, a z drugiej wspiera pracodawcę w poszukiwaniu idealnego pracownika.

Jakie usługi świadczy agencja pośrednictwa pracy?

Agencja pośrednictwa pracy zajmuje się kompleksową obsługą z zakresu HR. Jednym z działań jest aktywne wspieranie pracodawców w procesie poszukiwania idealnych kandydatów do pracy. Pomoc ta nie ogranicza się jedynie do wyszukiwania ogłoszeń, ale też do selekcji i rekrutacji kandydatów spełniających konkretne wymagania. Pracownicy agencji pośrednictwa pracy szukają dla swojego klienta profilu idealnego, tak, aby kwalifikacje i kompetencje faktycznie pokrywały się z wymaganiami stawianymi przez pracodawcę. Agencja pośrednictwa pracy aktywnie wspiera również osoby poszukujące pracy. Na podstawie ich kwalifikacji i doświadczenia zawodowego są dobierane odpowiednie oferty pracy zgodne z profilem kandydata. Osoba poszukująca pracy może liczyć na wsparcie ze strony agencji i sugestie dotyczące rozmowy rekrutacyjnej.

Agencja pośrednictwa pracy- na co zwrócić uwagę?

Agencja pośrednictwa pracy powinna być wpisana do rejestru i posiadać certyfikat Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej. Warto również sprawdzić czy agencja pośrednictwa pracy faktycznie współpracuje z firmami zagranicznymi, z którymi deklaruje współpracę. Ponadto to podmiot, który nie pobiera żadnych opłat i przedpłat. Wyjątkiem mogą być jedynie koszty skierowania do pracy. Przed podpisaniem umowy z agencją pośrednictwa pracy należy dokładnie zapoznać się z jej treścią. Warto kilkakrotnie sprawdzić warunki zawarte w umowie. Należy pamiętać, że istnieją kruczki prawne, które zmieniają znaczenie danego zapisu, dlatego umowę należy czytać bardzo uważnie. W razie wątpliwości należy zadawać pytania, a jeśli mamy jakiekolwiek wątpliwości dotyczące legalności danego zapisu, skonsultujmy się z prawnikiem.