/Białka Tatrzańska – pomysł na weekend z dziećmi
Park Wodny Bania

Białka Tatrzańska – pomysł na weekend z dziećmi

Wspólne wyjazdy rodziców z dziećmi pomagają zacieśniać więzi, a ma to niebagatelne znaczenie dla przyszłości. Z tego względu nie tylko w okresie wakacji warto urządzać sobie wspólne wyprawy – tym bardziej, że jest mnóstwo miejsc, gdzie można się razem udać. Góry, morze, parki rozrywki – jest w czym wybierać. Białka Tatrzańska to z pewnością miasteczko, które warte jest odwiedzenia razem z pociechami w różnym wieku. Dlaczego?

Białka Tatrzańska – atrakcje dla dzieci
Maluchy uwielbiają się ruszać! Mają mnóstwo energii i najgorszym co można zrobić jest namawianie ich do spokojnego siedzenia w domu. Oczywiście, dzieci bywają różne, więc niektóre są mniej żywiołowe niż inne, jednak każde dziecko ma wiele energii, którą musi w jakiś sposób z siebie wyrzucić. Nie warto pozbawiać dziecka tej możliwości, lecz raczej uczestniczyć w jego rozwoju i stwarzać okazję do doświadczenia możliwie jak największej ilości kształcących rzeczy.

Białka Tatrzańska to wieś podhalańska, leżąca w województwie małopolskim, nad Białką. Jest to region bardzo piękny i rozwinięty turystycznie. Największym zainteresowaniem cieszy się zimą, kiedy nastaje czas uprawiania sportów zimowych. Właśnie pod tym względem region jest bowiem szczególnie rozwinięty, posiadając liczne ośrodki narciarskie.

Nie tylko narty – czyli atrakcje dla wszystkich
Można zapisać dzieci na naukę zjeżdżania na nartach, a samemu udać się na nieco bardziej ekstremalne zadania, jak na przykład lot na paralotni. Można również z nieco starszymi dziećmi wsiąść w kajak lub ponton i spłynąć rzeką Białką. Dla tych, którzy uwielbiają spacery, będzie odpowiedni niebieski szlak spod zabytkowego kościoła przez „Drogę Królewską”, który można zresztą zakończyć we wsi Gliczarów Górny, albo udać się czerwoną ścieżką spacerową do Bukowiny Tatrzańskiej Dolnej, bądź żółtym do Białki Tatrzańskiej (Litworowy Staw). Pięknych tras spacerowych jest zresztą sporo.

Jeśli kogoś interesują noclegi w Białce Tatrzańskiej, Park Wodny Bania będzie najlepszym rozwiązaniem, gdy wyjeżdża się w góry całą rodziną. Oferuje bowiem wiele atrakcji, którymi może się cieszyć osoba w każdym wieku – znajdą więc coś dla siebie zarówno dorośli, jak i właśnie dzieci. Wodne szaleństwo to liczne zjeżdżalnie, baseny i takie dodatkowe atrakcje jak karuzele wodne, armatki czy kaskady. Wszystkie dzieci będą zachwycone! Oczywiście, kiedy już najmłodsi pójdą spać, rodzice mogą się udać do strefy relaksu, ażeby w spokoju odpocząć i naładować akumulatory na powrót do domu. Można liczyć między innymi na jacuzzi, łaźnię parową, grotę kamienną solną, czy też Ruską Banię.