/Co to jest programmatic buying?
Programmatic buying

Co to jest programmatic buying?

Marketing przybiera co raz to nowe formy. Obecnie bardzo popularne stały się tak zwane spersonalizowane reklamy. Mają one wiele zalet, które z powodzeniem można wykorzystać podczas prowadzenia kampanii. Nie tylko trafiają one do ściśle sprecyzowanych klientów, ale także mają ogromny wpływ na konwersje.

Jak to działa?

Programmatic buying to narzędzie dzięki, któremu możemy spersonalizować przekaz reklamowy. Dzięki danym jakie gromadzimy, dokładnej analizie i umiejętnościom marketingowym w dość prosty sposób stworzymy taki komunikat, który będzie odpowiedni dla danego odbiorcy. Może on być targetowany szeroko lub wąsko, w zależności od tego na jakim etapie zakupowym są nasi potencjalni klienci. Model aukcyjny programmatic buying opiera się na tak zwanym RTB. Dzięki pełnej automatyzacji zakup powierzchni reklamowych przebiega sprawnie i bez większych problemów. Miejsce pod emisję reklamy kupujemy poprzez aukcje odbywające się w czasie rzeczywistym. Jest to bardzo przydatne narzędzie, ponieważ dzięki niemu płacimy za reklamę docierającą tylko do wybranych przez nas osób, a nie bardzo szerokiego grona odbiorców, z których zaledwie garstka może być zainteresowana naszym produktem.

Zalety

Prommatic buying ma wiele zalet. Jedną z nich jest wysoka efektywność działań. Już nie musimy się martwić, że budżet który przeznaczamy na działania reklamowe zostanie „przeklikany” i nie przyniesie żadnej konwersji. Dzięki precyzyjnemu określeniu użytkowników i personalizacji samego przekazu nasza reklama zostanie wyświetlona nie tyle na danym portalu, co danemu Internaucie. Prommatic buying daje nam mnóstwo możliwości. Szybko możemy sprawdzić wyniki korzystania z tego narzędzia, a zautomatyzowany model aukcyjny pozwala zaoszczędzić nie tylko czas, ale także pieniądze.

Wady

Oczywiście każde działania w Sieci mogą nieść za sobą rożnego rodzaju zagrożenia. W przypadku Prommatic buying dotyczą one braku pełnej kontroli nad miejscami, gdzie dokładnie będą wyświetlane nasze reklamy. Również sami wydawcy nie do końca mogą nadzorować jakie treści są umieszczane na danej powierzchni reklamowej.