/Co to jest przelew weryfikacyjny?
przelew weryfikacyjny

Co to jest przelew weryfikacyjny?

Wnioskujesz o pożyczkę pozabankową lub kredyt gotówkowy online i zostałeś poproszony o wykonanie przelewu weryfikacyjnego? Sprawdź, co to takiego, w jakim celu jest stosowany oraz kiedy jest wymagany!

Wnioskowanie o tanie pożyczki przez internet to naprawdę prosta i szybka opcja na zdobycie dodatkowych środków. Do złożenia wniosku potrzebny będzie jedynie dowód osobisty, podanie danych osobowych i adresowych oraz potwierdzenie informacji za pomocą przelewu weryfikacyjnego. Co to takiego?

Pożyczka online a przelew weryfikacyjny

Pożyczka przez internet to minimum formalności i oszczędność czasu. Nie musisz osobiście pojawiać się w oddziale banku czy firmy pożyczkowej – przez cały proces możesz przejść online, bez wychodzenia z domu. By zminimalizować ryzyko bezprawnego użycia danych przez osoby trzecie, należy w tym przypadku potwierdzić dane wpisane we wniosku właśnie za pomocą przelewu weryfikacyjnego. To nic innego, jak przelew bankowy wykonany z konta osobistego. Ważne jest, by dany rachunek należał do Ciebie, czyli osoby wnioskującej o pożyczkę. To właśnie Twoje dane muszą być zgodne – te wpisane w formularzu pożyczkowym z tymi, które widnieją na przelewie weryfikacyjnym.

Ile kosztuje przelew weryfikacyjny?

Koszt przelewu weryfikacyjnego wynosi zazwyczaj grosz lub złotówkę. To symboliczna kwota, bo nie chodzi tutaj o pieniądze, a o potwierdzenie danych osobowych. Niektóre firmy pożyczkowe zwracają wysokość przelewu, dzięki czemu możesz z powrotem odzyskać przelaną złotówkę. Jest ona zwykle dodawana do kwoty pożyczki, która zostaje wypłacana na konto osobiste.

Jak wykonać przelew weryfikacyjny?

Jeśli już wybrałeś preferowaną ofertę pożyczki, np. korzystając z rankingu chwilówek online, czas na wysłanie wniosku pożyczkowego. We wniosku należy podać swoje dane osobowe, takie jak imię i nazwisko, numer PESEL, dane kontaktowe – adres, e-mail oraz telefon, a także dane z dowodu osobistego. Ostatnim krokiem jest wykonanie przelewu weryfikacyjnego. Od czego zacząć?

1. Zaloguj się do bankowości internetowej banku, w którym masz konto osobiste.

2. Uzupełnij dane przelewu. W polu Odbiorca wpisz nazwę firmy pożyczkowej.

3. Wpisz tytuł przelewu – dokładnie taki, jakiego wymaga Twój pożyczkodawca.
4. Wybierz odpowiednią kwotę przelewu.
5. Potwierdź przelew.

Gotowe!

Pamiętaj, że przelew weryfikacyjny wykonany z innego konta niż Twoje, nie zostanie zaakceptowany przez pożyczkodawcę.

Nadal szukasz dobrej i taniej pożyczki przez internet? Sprawdź najnowszy ranking pożyczek ratalnych i wybierz najlepszą ofertę!