/Od czego zależy aromat e-liquidu?
Aromat e-liquidu

Od czego zależy aromat e-liquidu?

Elektroniczne papierosy stały się dla wielu użytkowników wygodniejszym rozwiązaniem niż ich tradycyjna wersja. Ich najważniejszą zaletą jest brak rakotwórczych związków, które wytwarzają się podczas palenia tytoniu w tradycyjnej postaci. Dodatkowo często kosztują mniej i nie są tak bardzo szkodliwe dla otoczenia. Różnią się jednak między sobą m.in. e-liquidem. Co to takiego? I z czego wynikają wspomniane różnice?

Czym jest e-liquid?

E-liquid to płyn stosowany w e-papierosach. Najczęściej jest dostępny w małej buteleczce o pojemności 10 ml. W jego skład wchodzą zarówno substancje roślinne, jak i aromaty. Zwykle zawiera naturalne esencje tytoniowe, glikol propylenowy, glicerynę roślinną, ekstrakt smakowy oraz nikotynę. Z uwagi na fakt, iż e-liquid jest sprzedawany w buteleczkach, można samodzielnie nim napełniać urządzenie, ale też dobrać produkt idealny dla siebie. Jego rola w papierosach elektronicznych jest prosta. Dzięki podgrzaniu go przez grzałkę, płyn zaczyna parować. W konsekwencji powstaje pachnący, smakowy obłoczek, który najpierw trafia do ust, następie do płuc. W wielu sklepach internetowych jest dostępna szeroka gama smaków oraz mocy, dzięki czeku każdy użytkownik może znaleźć wersję idealnie pasującą do upodobań.

Od czego zależy aromat e-liquidu?

Aromat e-liquidu jest uzależniony zarówno od stężenia nikotyny, jak i wybranego smaku. W sklepie iVape.pl można je nabyć w podstawowych stężeniach – 3, 6, 12 bądź 18 miligramów nikotyny na mililitr płynu. Osoby niepalące mogą postawić na jego wersję beznikotynową bądź o niewielkim stężeniu tej substancji. Z kolei palacze klasycznych papierosów wybierają jego moc zgodnie z własnymi upodobaniami. Najmocniejsze odpowiadają czerwonej wersji papierosów, średnie niebieskiej, a słabe papierosom typu light.

Drugim elementem składającym się na uzyskany aromat jest wybrany smak. Do najpopularniejszych należą: słodka mięta, lodowa mięta, truskawka, malina, jabłko i cola. Dostępne są także w wersji naturalnej bądź o smaku tytoniu.

Warto wspomnieć, że w sklepach dostępne są ich gotowe wersje, które opisane zostały powyżej, jak i te z możliwością samodzielnego przygotowania mieszanki. Ich aromat uzależniony jest od zastosowanych proporcji. Aromaty do liquidów dostępne są w takich samych wersjach smakowych jak wspomniane ich gotowe wersje. Stosując je, należy dodać ich odpowiednią ilość do bazy. Zwiększając bądź zmniejszając ich ilość, można regulować intensywność smaku do preferencji palacza. Rozwiązanie to pozwala łączyć ze sobą różne aromaty – np. owocowe i cytrusowe, tworząc nowe, interesujące kombinacje smakowe.

TAGS: