/Czemu warto podawać dziecku kaszę manną na mleku?
Kasza manna

Czemu warto podawać dziecku kaszę manną na mleku?

Jednym ze smaków dzieciństwa dla wielu osób jest kasza manna na mleku. Podawana z owocami, miodem lub syropem, stanowiła nieodłączną część rodzinnych kolacji. Smak ziarnistej kaszy każdemu przywodzi na myśl dzieciństwo i czasy beztroski. Dlaczego warto przygotowywać własnemu dziecku takie danie i jak to robić?

Kasza manna na mleku – jak ją przygotować?

Kasza manna to jeden z popularniejszych i łatwo dostępnych produktów. Było tak również kiedyś. Stąd popularność tego posiłku i jego ponadczasowość. Choć składniki się zmieniają, a dodatki są kwestią gustu, to wiele osób po dziś dzień lubi ją przygotowywać we własnym domu.

Kasza manna na mleku to potrawa bardzo prosta, którą szybko się przygotowuje. Należy wlać mleko do garnka i posłodzić. W momencie, gdy mleko zaczyna się gotować, dosypujemy kaszę i cały czas mieszając, gotujemy kilka minut. To ile trwa ta czynność, zależy od produktu, z jakiego korzystamy. Na rynku dostępne są bowiem kasze, które są wstępnie gotowane i ich przygotowanie jest krótsze, niż tradycyjnego produktu.

W momencie, gdy kasza jest już gotowa, przekładamy ją do miseczki. To, czym ją dekorujemy i doprawiamy do smaku, jest już kwestią naszego pomysłu i gustu kulinarnego. Można dolać soku owocowego, miodu lub postawić na same owoce.

Dlaczego kasza manna na mleku to wartościowy posiłek?

Kasza manna na mleku jest posiłkiem, którym od zawsze mamy przemycały wartościowe składniki swoim dzieciom. Ze względu na zdrowe właściwości mleka, danie to miało realny wpływ na budowę kości i zdrowy metabolizm. Kasza zawiera również dużo błonnika, który pozwala na zdrowsze trawienie i wchłanianie wartościowych substancji. W przypadku sezonu na przeziębienie, do kaszy można dodać miodu, który w połączeniu z mlekiem stworzy naturalną barierę ochronną organizmu.

Owoce, które mamy dokładają do kaszy, są słodką i zdrową przekąską, którą można urozmaicić całą potrawę. To słodkie i kolorowe połączenie sprawi, że dziecko nie wiedząc, kiedy przyjmie dużo zdrowych i ważnych do odpowiedniego funkcjonowania, składników. Co więcej, to danie można szybko i łatwo przyrządzić, nie tracąc wiele czasu w kuchni. Kasza manna z mlekiem nie wymaga również dużego nakładu pieniędzy, ponieważ składniki są tanie i łatwo dostępne.

Jeśli twoje dziecko będzie chciało przyjmować mleko, tylko pod taką postacią, możesz podawać kaszę na różne sposoby. Kasza raz z samym syropem innym razem z owocami, nigdy się nie znudzi, a dziecko będzie miało okazję poznać inne smaki.