/Czym kierować się przy wyborze salonu groomerskiego?
Psi fryzjer

Czym kierować się przy wyborze salonu groomerskiego?

Jeśli jesteś posiadaczem psa, na pewno traktujesz go jak członka rodziny. A więc kupujesz mu dobrej jakości jedzenie, czuwasz nad jego zdrowiem (fizycznym i psychicznym). Dlaczego zatem nie zadbać także o jego futerko i stan skóry? Salony groomerskie obecnie stają się coraz bardziej popularne. Co oczywiście nie oznacza, że łatwo wybrać psiego fryzjera. Czym kierować się przy wyborze salonu psiej piękności?

Psi fryzjer z polecenia

Miłośnika psów zrozumie tylko drugi miłośnik psów, ale także… groomer. Będzie nie tylko czuwał nad zdrowiem skóry i sierści Twojego pupila, ale także zafunduje mu modną i dostosowana do rasy fryzurę. Jeśli do groomera idziesz pierwszy raz, możesz mieć problem ze znalezieniem odpowiedniego salonu psiej urody.

Popytaj znajomych z usług, jakiego groomera korzystają. Jeśli są zadowoleni z psiego fryzjera, jest duża szansa na to, że Ty i Twój pupil także będziecie. Bądź uważny i nie wybieraj na chybił trafił. Internet to kopalnia wiedzy. Wykorzystaj ją dla dobra swojego czworonoga. Poczytaj opinie o groomerach w Twojej okolicy i prześledź wszystkie za i przeciw. Być może warto pofatygować się do salonu psiej piękności, który znajduje się nieco dalej, ale oferuje usługi na wysokim poziomie.

Dobro psa na pierwszym miejscu

To dewiza każdego dobrego groomera. Profesjonalny groomer odmówi wykonania fryzury wtedy, kiedy jest ona ze szkodą dla psa. Dobry fachowiec zaproponuje na przykład trymowanie psu szorstkowłosemu czy inną usługę dedykowaną danej rasie. Czasami futerko psa jest tak zaniedbane, że jedynym wyjściem z sytuacji jest tylko jego ogolenie. Jednak musisz wiedzieć, że groomer ma na celu wyłącznie dobro Twojego czworonoga.

Kiedy tylko zauważysz, że po wizycie u groomera zdrowie psychiczne i fizyczne Twojego pupila uległy pogorszeniu, omijaj salon szeroki łukiem.

Profesjonalistę zawsze łatwo poznać

Po czym? Po zachowaniu! A to jest zauważalne podczas już podczas pierwszej wizyty w salonie. Kiedy przyprowadzisz swojego psa do groomera, obserwuj jego zachowanie: to, jak zwraca się do Twojego czworonoga, w jaki sposób go dotyka. Ważne jest także to, w jaki sposób psi fryzjer przemawia do zwierzęcia – czy ma łagodny głos, czy jego zachowanie wskazuje na zniecierpliwienie i znużenie. Pamiętaj, że dobry groomer kocha zwierzęta i nigdy by ich nie skrzywdził. Praca często jest jego pasją, a nie tylko sposobem na zarabiane pieniędzy.

Obserwuj także swojego psa, głównie chodzi tu o emocje, jakie w nim wywołuje kontakt z psim fryzjerem. Profesjonalista pieszczotliwie podrapie za uchem, powie dobre słowo i poczęstuje jakimś smakołykiem.

Czym wyróżnia się dobry salon groomerski?

Można by powiedzieć, że ilością certyfikatów i dyplomów, ale nie to jest najistotniejsze. Oczywiście wybierając salon groomerski, zwróć uwagę na doświadczenie osób w nim pracujących oraz na to, jak długo istnieje na rynku.

W dobrym salonie groomerskim psi fryzjerzy mają indywidualne podejście do zwierząt. Uwzględniają różne rodzaje sierści i potrzeby ras. Profesjonalny groomer nie tylko kompleksowo zajmie się Twoim psem, ale też wyjaśni, jak go właściwie pielęgnować i doradzi, jakich kosmetyków używać.

Psi fryzjer nie może wykonywać swoich obowiązków od niechcenia, profesjonalistę cechuje staranność i brak pośpiechu.

U groomera musi panować przyjazna atmosfera. Wiadomo, że Twój pupil będzie się stresował przed wizytą, ale postaraj się zrobić wszystko, aby ten poziom stresu obniżyć.

Oczywiście salon psiej piękności musi być dobrze wysprzątany: nożyczki wymyte, a narzędzia zdezynfekowane. Nie chcesz przecież, aby Twój ulubieniec dostał wysypki czy alergii skórnej.

Już wiesz, jak wybrać salon groomerski. Kieruj się nie tylko swoimi odczuciami, ale także bierz pod uwagę emocje swojego czworonoga. Pierwsze wrażenie zazwyczaj jest tym trafnym.