/Na czym polega frezowanie CNC?
frezowanie CNC

Na czym polega frezowanie CNC?

Zacznijmy od tego, czym tak naprawdę jest technologia cnc?

Technologia CNC daje ogromne, wręcz nieskończone (nie bójmy użyć się tego słowa) możliwości w obróbce metalu. Bez żadnego problemu, możemy uzyskać dowolne kształty metalowych elementów, które służą nie tylko do produkcji przedmiotów, ale i całych urządzeń metalowych. Na czym więc polega samo frezowanie CNC i jakie są największe zalety tego procesu?

Frezowanie to jeden z najpopularniejszych sposobów obróbki metalu – obróbki skrawaniem. Głównym celem tej obróbki jest oddzielenie od jednego, dużego, konkretnego materiału, mniejszych skrawków – aż do momentu oczekiwanego kształtu – proces może trwać od kilku minut, do kilku godzin – zależy od stopnia zaawansowania projektu (od wielkości elementu i od jego skomplikowania).

Sterowanie numeryczne, to najczęściej wykorzystywane sterowanie przez firmy, zastąpiono nim sterowanie manualne – które nie było aż tak dokładne, a przede wszystkim trwało to dużo wolniej.

Wysoka jakość wykonywanych przedmiotów jest dla zlecającego kluczowe. Dziesiątki, a nawet setki milimetra – z taką dokładnością maszyna pracuje. Część wykonana będzie więc praktycznie idealna. Nie dało by rady zrobić tego przy sterowaniu manualnym.

 

Frezowanie w przedsiębiorstwach – co daje?

Przede wszystkim – optymalizację pracy przedsiębiorstwa. Firmy, które korzystają dziś z nowoczesnych frezarek sterowanych numerycznie mogą obsłużyć ogromną ilość klientów – nawet tych, którzy mają naprawdę wysoko postawioną poprzeczkę. Korzystanie ze sterowanych numerycznie frezarek niesie za sobą naprawdę ogrom korzyści. Nie tylko dla zakładów, które zajmują się tą obróbką, ale również dla ich klientów.
Zlecenia na usługi CNC zrealizuje dla Was firma Wycinamy.to
Nie jest problemem, znaleźć dziś firmę, która wykona dla Was daną część metalową – nawet przy bardzo skomplikowanym projekcie. Warto więc znaleźć firmę, która wykonuje części właśnie na frezarkach sterowanych numerycznie – plusy opisaliśmy już w artykule – minusów… brak!