/Na czym polega system rekuperacji? Jak wygląda jego działanie?
system rekuperacji

Na czym polega system rekuperacji? Jak wygląda jego działanie?

Działanie systemu rekuperacji jest dość proste, ponieważ polega między innymi na wymianie zanieczyszczonego powietrza na świeże i czyste. Jest to bardzo korzystne, zarówno dla zdrowia oraz samopoczucia domowników, jak i również samego budynku. Dzięki niej, może on tak naprawdę zadbać o swoją kondycję, która w tym przypadku liczy się najbardziej.

Jakość powietrza w budynku, w którym zainstalowano rekuperację jest wręcz doskonała, gdyż posiada bardzo niską zawartość dwutlenku węgla. Nie ma w nim żadnych bakterii, zanieczyszczeń, czy też roztoczy, które nie są niczym korzystnym, a wręcz przeciwnie. Kolejną również bardzo istotną zaletą systemu rekuperacji jest to, że dzięki niej w budynku nie ma wilgoci, która jest bardzo uciążliwa.

Dom z odpowiednio działającym system rekuperacji, zapewni domownikom bardzo wysoki komfort mieszkalny. Sprawi, że w budynku powietrze będzie zawsze właściwe. System ten jest obecnie bardzo popularny, dlatego też coraz więcej osób się na niego decyduje. Jego doskonała skuteczność oraz niebywała wydajność są tutaj najważniejsze.

Czym kierować się podczas wyboru odpowiedniego rekuperatora?

Różnorodność takich urządzeń, jak rekuperatory jest naprawdę ogromna, dlatego też wybór nie jest tak łatwy, jak może się wydawać. W grę wchodzi mnóstwo bardzo podobnych do siebie urządzeń, różniących się nie tylko wielkością, ale przede wszystkim specyfikacją. Tutaj najważniejsza jest przede wszystkim wydajność, a także skuteczność, które muszą idealnie ze sobą współgrać. Wybierając odpowiednie urządzenie w żadnym wypadku nie należy kierować się jego ceną, gdyż nie jest ona istotna.

Dobrej jakości rekuperator, może kosztować nawet kilkanaście tysięcy złotych. Jak widać, stawka nie należy do najniższych, jednakże warto tyle zapłacić, aby kupić coś naprawdę wartościowego. W tym przypadku nie można eksperymentować, tylko trzeba postawić na pewne rozwiązanie, które przez długie lata będzie doskonale spełniało swoje zadanie. W rekuperatorze bardzo istotny jest również wymiennik ciepła, który ma naprawdę ogromne znaczenie.

Listę najcześciej kupowanych oraz instalowanych rekuperatorów znajdą P. na https://remont.biz.pl/rekuperacja/

Rodzaje rekuperatorów – czym się wyróżniają?

Na rynku rekuperatorów, można znaleźć obecnie mnóstwo rodzajów tych urządzeń, które różnią się nie tylko specyfikacją, ale przede wszystkim wydajnością. Najlepszym i najpopularniejszym z nich jest oczywiście rekuperator ścienny, który montowany jest na zewnątrz budynku. Jego instalacja jest bardzo łatwa w każdego rodzaju budynku. Rekuperator obrotowy ceni sobie najbardziej możliwość nawilżania powietrza, co jest jego ogromną zaletą. Jednakże w porównaniu do innych rodzajów tego typu urządzeń jest znacznie droższym rozwiązaniem.

system rekuperacji

Rekuperator przeciwprądowy, jak i również rekuperator krzyżowy są nieco rzadziej stosowane. Oczywiście posiadają też swoje zalety, do których należą przede wszystkim wysoka sprawność w przypadku pierwszego urządzenia, natomiast niska cena dotyczy rekuperatora krzyżowego, który jest przeciętnym urządzeniem.