/Czym są drukarki przemysłowe i jak działają?
drukowanie znaków

Czym są drukarki przemysłowe i jak działają?

Kupując drukarkę przemysłową do zainstalowania na linii produkcyjnej, należy pomyśleć o tym, co zostanie za jej pomocą wydrukowane, na jakim materiale i przy jakiej prędkości.

Należy podkreślić, że drukarki przemysłowe są przeważnie wyposażone w kilka głowic drukujących, które umożliwiają drukowanie znaków o różnych rozmiarach. Nie bez znaczenia jest właściwy dobór atramentu, ponieważ nie wszystkie są odpowiednie dla każdej powierzchni. Tego typu drukarki są w stanie umieścić napisy na obiektach, które poruszają się bardzo szybko. Istnieją również urządzenia, które umożliwiają znakowanie produktów nieruchomych.

Drukowanie może się także odbywać za pomocą ciągłego strumienia atramentu. Urządzenie to umożliwia druk na powierzchni różnych struktur, np. miękkich, porowatych szorstkich, o nieregularnym kształcie, takich jak kable, rury i opakowania. Drukarki tego typu umożliwiają druk wielkimi i małymi literami, a każdy znak może być grubszy i obrócony. Umożliwiają one także drukowanie różnorodnych znaków diakrytycznych narodowych i ma wbudowany zestaw gotowych znaków graficznych oraz pozwala tworzyć własne za pomocą wbudowanego edytora graficznego. Ponadto, można drukować kilka rodzajów kodów kreskowych, dat i godzin produkcji, które można określić i zaktualizować za pomocą oprogramowania drukarki. Istnieje również możliwość kodowania elementów daty i czasu. Urządzenie takie praktycznie nie wymaga konserwacji. Drukarki przemysłowe mogą tworzyć napisy przy użyciu atramentu pigmentowego. Systemy z głowicami elektromagnetycznymi charakteryzują się średnią prędkością drukowania na praktycznie każdej powierzchni.

Można także drukować za pomocą szerokiej gamy atramentów barwnikowych i pigmentów w różnych kolorach. Możliwe jest także łatwe skonfigurowanie rozbudowanych systemów druku, które spełniają oczekiwania najbardziej nawet wymagających odbiorców. Warto także podkreślić, że proces drukowania może być tutaj całkowicie zautomatyzowany i uruchamiany przez czujnik. Przy tej okazji warto wspomnieć, że drukarki różnych typów można łączyć w sieć i kontrolować przez komputer. Większość drukarek gwarantuje wydruki najwyższej jakości, w wysokiej rozdzielczości i nieograniczonym czasie.