/Dla kogo przeznaczona jest odzież używana?
odzież używana

Dla kogo przeznaczona jest odzież używana?

Sklepy z odzieżą używaną zwane przez wielu ciucholandem bądź potocznie lumpeksem, cieszą się ogromną popularnością. Najczęściej odzież wyeksponowana jest tam na wieszakach, choć popularne są również kosze wypełnione nimi po brzegi. Duże zainteresowanie wynika głównie z atrakcyjnego poziomu cen – dobrej jakości artykuły można nabyć już za kilkanaście złotych. Kto może skorzystać z takiego rozwiązania? I dlaczego warto?

Sklepy z odzieżą używaną – fenomen popularności

Specjaliści zauważają, że duże zainteresowanie sklepami z odzieżą używaną pojawiło się w momencie wkroczenia Polski do Unii Europejskiej. To czas, w którym otworzyły się granice, co umożliwiło swobodny przepływ towarów. Importowana odzież używana trafiająca na półki sklepowe nierzadko wyróżnia się wysoką jakością, ale też idealnym stanem. To właśnie dla takich markowych ubrań klienci są w stanie zrobić wiele.

Kto kupuje odzież używaną?

Wbrew pozorom z oferty sklepów z odzieżą używaną korzystają zarówno osoby biedniejsze, jak i o dobrym statusie materialnym. Firmy zajmujące się importem tego towaru, takie jak Darja, zwracają uwagę, że każdy znajdzie coś dla siebie. Nierzadko w dzień dostawy, zwłaszcza w punktach z odzieżą zachodnią, można spotkać ogromne kolejki zainteresowanych. W obecnych czasach zakupy w lumpeksach nie są już wstydem. Co więcej, z uwagi na fakt, iż nie jest to miejsce tylko dla osób biednych, zdobywanie odzieży właśnie
w taki sposób nie jest już krytykowane. Jak już wspomniano, w takich miejscach króluje odzież markowa. Zaopatrują się w nią również gwiazdy show-biznesu. Mimo że kupują tanie ubrania, to nie znikają z okładek.

Wyznaczając grupę odbiorców pod względem płci należy zauważyć, że większość stanowią kobiety. Jest to dla nich sposób na zyskanie modnych, często renomowanych ubrań za niewielkie pieniądze. W rezultacie mogą w każdej sytuacji prezentować się szykownie i czuć pięknie. Niezwykle rzadko można natomiast spotkać tutaj mężczyzn.

Ważną grupą osób korzystających z second-handów są również przedsiębiorcy handlujący ubraniami. Zadaniem ich pracowników jest znalezienie jak najlepszych ubrań, zarówno pod względem jakości, stanu technicznego, jak i metki. Uzyskane w taki sposób artykuły odpowiednio segregują i przygotowują do sprzedaży, zarówno w Internecie, jak i w innych punktach stacjonarnych.

Czy jest ktoś kto nie kupuje odzieży używanej? Z pewnością tak. Jednak w takich punktach można spotkać zarówno młodych, jak i starszych, dobrze usytuowanych finansowo, jak i nieco uboższych. Warto pamiętać, że jest to miejsce jak każde inne, a zakupy w nim to nie wstyd.