/Dlaczego warto korzystać z kalkulatora leasingu i jak to robić?
GO-Leasing

Dlaczego warto korzystać z kalkulatora leasingu i jak to robić?

Leasing stanowi obecnie rozwiązanie, które może okazać się korzystne zarówno dla firm, jak i osób fizycznych. Warto zatem rozważyć taką formę finansowania nowego pojazdu. Jak przekonać się, czy taka opcja jest dla nas opłacalna? Czy można to zrobić w łatwy sposób i w krótkim czasie? Oczywiście! Z pomocą przychodzi kalkulator leasingu. Z naszego artykułu dowiesz się, czym jest to narzędzie i w jaki sposób działa.

Kalkulator leasingu – prosty i łatwy sposób na obliczenie raty

Namysł nad skorzystaniem z możliwości, jakie daje leasing, z pewnością warto rozpocząć od sprawdzenia wysokości kwoty raty leasingu. Informacja ta jest bowiem kluczowa dla całego przyszłego procesu. W jaki sposób szybko i łatwo możemy dowiedzieć się, ile ona wynosi? Odpowiedź brzmi: korzystając z kalkulatora leasingu. Czym jest to narzędzie i gdzie możemy je znaleźć?

Kalkulator leasingu znajdziemy na stronie internetowej profesjonalnych firm, które świadczą usługi leasingowe. Takie firmy udostępniają to narzędzie swoim klientom nieodpłatnie.

Dla kogo przeznaczony jest kalkulator leasingu?

Z narzędzia, jakim jest kalkulator leasingu mogą korzystać zarówno firmy – istniejące na rynku od lat oraz te nowo powstałe, jak i osoby prywatne. Każdy może wejść na stronę internetową firmy leasingowej, aby z niego skorzystać.

Czy warto korzystać z tego narzędzia?

Zdecydowanie tak! Kalkulator leasingu może bowiem skutecznie pomóc nam w podjęciu właściwej decyzji i to bez wychodzenia z domu czy wykonywania dodatkowych działań. Wystarczy komputer i dostęp do Internetu.

Na jakie pytania, dotyczące leasingu, odpowie nam to niezwykle praktyczne narzędzie?

„Kalkulator leasingu podpowie, ile wyniesie nas miesięczna rata leasingu. Kalkulacje, jakich dokonuje to narzędzie, przygotowywane są w oparciu o aktualną stawkę WIBOR oraz uśrednione oprocentowanie, stosowane obecnie przez firmy leasingowe. Kalkulator leasingowy pomoże nam również porównać różne rozwiązania. Dzięki niemu możemy także znaleźć odpowiedź na pytanie, które z dostępnych na rynku rozwiązań jest dla nas możliwe i najbardziej korzystne – leasing, kredyt a może kupno samochodu za gotówkę, pochodzącą z naszych oszczędności. Kalkulator leasingu pozwala również na porównanie leasingu operacyjnego z finansowym. Wreszcie, narzędzie to pomoże nam dokonać właściwego, a co za tym idzie korzystnego dla nas wyboru pomiędzy leasingiem bez wykupu a leasingiem z dużym wykupem” – wyjaśnia ekspert, nasz rozmówca z niezależnej firmy GO-Leasing, która od lat specjalizuje się w przygotowywaniu najlepszych rozwiązań dla klientów, zainteresowanych leasingiem samochodowym.

Jak korzystać z kalkulatora leasingu?

Obsługa kalkulatora jest niezwykle prosta i intuicyjna. Wystarczy wpisać wymagane przez narzędzie wartości w odpowiednie pola takie jak: „liczba miesięcy”, „wartość przedmiotu leasingu netto”, „wpłata własna” oraz „wykup końcowy”. Resztą zajmie się już sam kalkulator, który na podstawie dostępnych danych, obliczy naszą ewentualną ratę.

O czym warto pamiętać korzystając z tego narzędzia?

To, o czym warto pamiętać w przypadku kalkulatora leasingu to fakt, iż w przypadku zmiany wysokości opłat leasingowych, wysokość raty może ulec zmianie. Wówczas warto się upewnić, kontaktując się bezpośrednio z przedstawicielem wybranej przez nas firmy. Aby zaś tego dokonać, obecnie nie musimy nawet sami wykonywać połączenia. Wystarczy, że zostawimy swój numer telefonu na stronie firmy, a konsultant skontaktuje się z nami. Czas oczekiwania na takie połączenie wynosi zazwyczaj od kilku do kilkunastu minut.