/Dobry poradnik – jak prać ręczniki
dobry ręcznik

Dobry poradnik – jak prać ręczniki

Czy do kąpieli zawsze należy używać świeżych ręczników?

W sytuacji, kiedy zażywamy kąpieli po niejednokrotnie ciężkiej pracy, marzymy, aby po wyjściu z naszej wanny lub kabiny, wytrzeć się w czysty, przyjemny w dotyku ręcznik. Ten pachnący, miękki jak aksamit materiał sprawia, że czujemy się wręcz bosko. Odpowiednio dobrane ręczniki, sprawiają, że i nasza łazienka zostaje dzięki temu wystylizowana. Pojawia się natomiast pytanie. Jak zadbać o to, aby były one świeże przez wiele lat, a przy tym nie straciły na swojej wartości? Odpowiedzi na to pytanie jest wiele, ale jest kilka zasad, które bezwzględnie trzeba przestrzegać.

Jakich konkretnie zasad trzeba przestrzegać, aby prawidłowo wyprać ręczniki?

Dobry poradnik jak prać ręczniki – są pewne reguły, których trzeba się trzymać, aby prawidłowo wyprać nasze ręczniki. Nie chcemy przecież, aby straciły na swojej wartości. Chcemy natomiast, aby zachowały swój odpowiednio nasycony kolor, dobrze wchłaniały wilgoć oraz bardzo ładnie pachniały. Warto także wiedzieć o tym, jak po praniu odpowiednio je wysuszyć, a po wysuszeniu i poskładaniu, odpowiednio je przechowywać. Zacznijmy najpierw od samego prania, gdyż jest to bardzo istotna kwestia. Pierwsze pranie ręczników, powinno odbyć się zaraz po zakupie. Jest to związane z tym, że ręczniki fabrycznie nowe, są zabezpieczane wieloma środkami chemicznymi, a co za tym idzie nie wchłaniają wilgoci. Często bywa też tak, że zabrudzenia powstają w wyniku przechowywania nowych ręczników na sklepowych półkach, a także i w samych magazynach.

Częstotliwość prania ręczników

Częstotliwość prania ręczników, należy dobierać w zależności od wielu okoliczności. W tej sytuacji należy brać pod uwagę samą częstotliwość kąpieli. Jeżeli kąpiel odbywa się często, a co za tym idzie, ręczniki są bardzo wilgotne, należy je prać częściej, z uwagi na możliwość pojawienia się groźnych drobnoustrojów, które mogą zagrażać naszemu zdrowiu. Tym bardziej, jak jesteśmy poza miejscem zamieszkania, a w szczególności wtedy, gdy jesteśmy chorzy.

W jakiej temperaturze prać ręczniki?

W zależności od danego materiału, z jakiego wykonany jest ręcznik, który chcemy wyprać, taką też temperaturę musimy uzyskać. Szczegółowych informacji, można uzyskać na etykiecie danego produktu.

Nawet w taniej łazience dobry ręcznik zda egzamin

Tania łazienka wcale nie wyklucza tego, że możemy w niej posiadać dobrego gatunku ręczniki. W takiej sytuacji, nie szpecą jej, ale przeciwnie. Dodają całego blasku, z czego można się jedynie cieszyć.