/Dodatki do samochodów salonowych – przegląd rozwiązań
ADF Auto

Dodatki do samochodów salonowych – przegląd rozwiązań

Kupno samochodu salonowego ma wiele zalet. Oprócz fabrycznej nowości, braku jakichkolwiek usterek oraz kilkuletniej gwarancji można wybrać w salonie różnego rodzaju – w zależności od modelu pojazdu. W naszym artykule przedstawiamy przykłady kilku popularnych dodatków do samochodów z salonu. Być może zainspiruje on was do zainwestowania w dodatkowe oryginalne akcesoria, które dostępne są przy zakupie nowego auta.

Indywidualność i praktyczność

Są ludzie, którzy lubią wyróżniać się wyglądem swojego samochodu na tle innych. Niczym gracze słynnych samochodowych gier komputerowych personalizują pojazdy, aby mieć świadomość, iż nie ma na świecie drugiego identycznego egzemplarza. Służą temu wszelkie dodatki do samochodów, które można zamówić w salonie. Niektóre z nich mają na celu jedynie zwrócenie uwagi na auto (wyróżnienie za pomocą naklejek lub felg), inne natomiast są bardziej praktyczne (vide uchwyt rowerowy). Przedstawiamy kilka ciekawych dodatków do samochodów, dostępnych w salonie samochodowym ADF Auto we Wrocławiu.

Wygoda i niezawodność

W przypadku samochodów marki Jeep (Renegade, Compass, Wrangler, Grand Cherokee) dodatki można podzielić na kilka rodzajów. Pierwsze z nich służą personalizacji i mamy tutaj na myśli m.in. aluminiowe felgi, sportowy dyfuzor tylny, chromowane obudowy lusterek, naklejki na drzwi oraz pokrywę komory silnika, nakładki progowe i na zderzak czy pokrowce na koło zapasowe. Bardziej praktyczne zastosowanie mają dodatki, które znakomicie sprawdzają się podczas wakacyjnego wyjazdu – zestawy bagażników, uchwyty do przewożenia rowerów lub sprzętu sportowego, a także elementy umożliwiające holowanie przyczepy. Warto zaopatrzyć się również w elektroniczne dodatki, zwiększające bezpieczeństwo podczas jazdy – tylne i przednie czujniki parkowania oraz kamerę cofania.

Styl i bezpieczeństwo

Równie interesująco wyglądają dodatki do Alfy Romeo, która jest marką, projektującą bardzo eleganckie modele samochodów. Dzięki nowym akcesoriom wyglądają jeszcze bardziej prestiżowo, ale widać w nich lekką nutkę indywidualności, do której przyczyniają się chociażby spojlery obu zderzaków, końcówki rury wydechowej, grill osłony chłodnicy, gałki dźwigni zmiany biegów oraz specjalny korek wlewu paliwa. Również do Alfa Romeo (nieważne czy jest to model Giulietta czy MiTo) dostępne są dodatki, ułatwiające podróże: uchwyty na rower lub narty, bagażnik uniwersalny, box dachowy czy hak holowniczy. Włoski producent zadbał także o akcesoria elektroniczne: alarmy, czujniki parkowania, adaptery multimedialne, przedłużacze oraz nawigację. Każdy z tych elementów znacznie wpływa na bezpieczeństwo kierowcy oraz pasażerów, dlatego warto rozważyć opcję ich kupna podczas wyboru samochodu.