/Dywany shaggy – najlepszy wybór do sypialni
dywany shaggy

Dywany shaggy – najlepszy wybór do sypialni

Elementem aranżacji w wielu wnętrzach od lat (a nawet od wieków) są dywany.

Obecnie wybór dywanów w sklepach jest ogromny. Do wyboru są dywany, które różnią się od siebie nie tylko ceną, ale także kształtem, kolorem, wzorem. Możemy wybierać dywany o runie wykonanym z bardzo różnych rodzajów włókien. W sprzedaży są także dywany z długim i krótkim runem. Wśród dywanów, które od pewnego czasu są bardzo gorącym trendem znajdują się dywany shaggy. Wyróżniają się one tym, że są bardzo miękkie, puszyste i włochate.

Sypialnia: pomieszczenie, w którym dywan shaggy sprawdzi się najlepiej

Długi włosów dywanów shaggy sprawia, że nie w każdym pomieszczeniu sprawdzą się równie dobrze. Dywany shaggy świetnie sprawdzają się w sypialni. Sypialnia jest pomieszczeniem, do którego wstęp ma niewiele osób, dywan nie będzie więc wymagał zbyt częstego czyszczenia. W sklepach specjalizujących się w sprzedaży dywanów do wyboru są dywany shaggy o różnej długości runa. Można kupić takie z takim samym runem na całej powierzchni, jak również i takie, które mają krótsze i dłuższe runo. Dywany, które na części powierzchni mają krótsze runo występują pod nazwą cut & loop. Dywany cut & lopp prezentują się wyjątkowo atrakcyjnie. Dywany shaggy raczej nie powinny być kupowane do pokoi dla dzieci. Nie są wskazane szczególnie do pokoju, którego lokatorem jest alergik.

Jak dbać o dywan shaggy?

Dywany shaggy mogą mieć runo wykonane ze sztucznych lub naturalnych włókien. Decydując się na zakup dywanu ze sztucznych włókien włókien warto wybrać ten do produkcji, którego wykorzystane zostały włókna poliestrowe. Taki dywan będzie bardzo przyjemny w dotyku. Dywan shaggy zachowa na długo swój atrakcyjny wygląd pod warunkiem, że będzie odpowiednio pielęgnowany. Przynajmniej dwa razy w tygodniu dywan należy porządnie odkurzyć. Dwa razy w roku dywan shaggy należy także wytrzepać. Zalecane jest także czyszczenie dywanu na mokro. Nie należy jednak robić tego zbyt często. Dywan można wyczyścić samodzielnie lub oddać do pralni. Czyszczenie warto zafundować mu raz w roku.

Dostępne w wielu kolorach i o różnych kształtach dywany shaggy są od kilku lat bardzo modnym dodatkiem. Puszyste i miękkie idealnie sprawdzają się w sypialniach.

TAGS: