/Na które wydarzenia kulturalne warto zwrócić uwagę tego lata?
wydarzenia kulturalne

Na które wydarzenia kulturalne warto zwrócić uwagę tego lata?

Wakacje zbliżają się wielkimi krokami, a wraz z nim mnóstwo ciekawych, kulturalnych propozycji. Najwięcej odbywa się oczywiście w większych miastach takich jak Warszawa, Gdańsk czy Kraków, jednak mieszkańcy mniejszych miejscowości również nie powinni mieć powodów do narzekania.

Nad polskim morzem

Co roku północna Polska przyciąga rzesze turystów. Odwiedzają nas nie tylko mieszkańcy kraju, ale także osoby z zagranicy. Do przyjazdu zachęcają zarówno piękne widoki, jak i wiele ciekawych wydarzeń kulturalnych. Każdy z pewnością znajdzie coś dla siebie. Fani muzyki z chęcią wybiorą się na Opener Festiwal, gdzie w tym roku czekają na nas, między innymi: Arctic Monkeys, Kortez, Depeche Mode i Massive Attack. Do wyboru jest także kilka nieco mniejszych festiwali jak na przykład: Dźwięki Północy. Targi, wydarzenia sportowe, wystawy czy spektakle to wszystko czeka na mieszkańców i turystów w Trójmieście.

Stolica wydarzeń

Wiele osób twierdzi, że to właśnie w Warszawie odbywa się najwięcej ciekawych wydarzeń kulturalnych. Faktycznie jest ich wiele. Znajduje się tu bowiem sporo obiektów dostosowanych do organizacji imprez masowych. Wielkie wydarzenia rozpoczynają się już pierwszego czerwca od Orange Warsaw Festiwal. Nie musicie się jednak martwić jeśli przegapiliście te koncerty. W tym roku w stolicy wystąpią także: Haim, Ben Howard. Wiele osób z niecierpliwością czeka na występ znanej, światowej gwiazdy Beyonce wraz z jej mężem Jay-Z. Jak widać lista wydarzeń kulturalnych w Warszawie jest bardzo długa. Jeśli jednak wolimy spokojniejsze klimaty możemy wybrać się do teatru, gdzie czeka na nas rozrywka na bardzo wysokim poziomie. Teatr Komedia proponuje bardzo ciekawy, letni repertuar, jak na przykład spektakl „Trema”, czy „Żona potrzebna od zaraz”.

Polska przez cały rok obfituje w różnego rodzaju wydarzenia kulturalne. Oczywiście jest ich znacznie więcej latem. Piękna pogoda oraz wakacyjny klimat z pewnością zachęcą niejedną osobę do wspólnej zabawy na koncertach, czy festiwalach.