/Liczarki do pieniędzy
sortery

Liczarki do pieniędzy

Liczarki do pieniędzy służą jak sama ich nazwa wskazuje do liczenia pieniędzy. Są to przydatne urządzenia ,które pozwalają zaoszczędzić czas oraz wykazują większą wydajność w liczeniu niż ludzkie dłonie są w stanie zrobić w takim czasie.

Możemy je rozróżnić na liczarki do banknotów, czyli papierowej wersji pieniądza oraz liczarki do bilonu, czyli monet. Liczarka do banknotów , ma także szersze zastosowanie. Może ona bowiem w zależności od modelu i firmy oraz odpowiedniego zaprogramowania, liczyć także czeki czy kupony. Zależy to również, co wydaje się oczywiste, od rozmiaru liczonego przedmiotu.

Każda liczarka musi być traktowana w sposób jednostkowy, każda jest bowiem odpowiednio dostosowana. Liczarka z większym odbiornikiem, będzie w stanie przeliczyć więcej pieniędzy w ciągu minuty. Nie wszystko jednak wykonuje ona za nas. Gdy przeliczy daną partię, musimy ręcznie wyciągnąć i uzupełnić ją ,jeżeli chcemy przeliczać dużo większe sumy. Każda z z nich posiada najnowsze rodzaje zabezpieczeń, które pozwalają wykryć na przykład sfałszowane banknoty. Bardziej zaawansowane technologicznie modele są przystosowane także do sortowania pieniędzy , do osobnych zasobników w zależności od nominału. Ale to nie wszystko.

Obecnie większość z nich dopuszcza możliwość podłączania ich do innych urządzeń, chociażby do komputera czy innych liczarek. W ten sposób mogą one pracować w określony sposób wspólnie, przekazując informacje ilości pieniędzy bezpośrednio do komputera. W przypadku liczarek do bilonu sytuacja jest podobna. Liczą one monety w odpowiedniej ilości na minute , w zależności od ich możliwości technicznych. W przypadku nie dużych sum lub gdy nie zależy nam na czasie istnieją liczarki z ręcznym sorterem. Ręczny sorter monet wymaga operatora do przekręcenia korby, aby załadować monety do maszyny. Po jej przekręceniu monety kierowane są w odpowiednie miejsca gdzie są przeliczane. Lepszą wielozadaniowością cechują się jednak elektryczne sortery , dzięki którym mogą być przeliczone duże sumy monet w krótkim czasie. Będą one zatem lepszą opcją ,gdy w grę wchodzą duże sumy. Są skonstruowane w taki sposób ,aby kontrolować rozmiar i grubość monet. Jeżeli ,któraś z nich różni się od innych, jest wyrzucana. W ten sposób unikane są fałszywe monety. To przydatne urządzenia, które z pewnością dobrze spełniają swoją funkcję. warto je posiadać podczas pracy w biurze czy bankowości.