/Litery przestrzenne 3D – dlaczego warto wybrać styrodur?
Litery przestrzenne

Litery przestrzenne 3D – dlaczego warto wybrać styrodur?

Spośród wielu dostępnych na rynku środków reklamy wizualnej, to litery przestrzenne wyróżniają się swoją elegancką i przyciągającą wzrok formą. Producenci oferują litery wykonane z rozmaitych materiałów, ale to styrodur jest wśród nich najciekawszą propozycją. Dlaczego właśnie styrodur jest tak dobrym rozwiązaniem dla osób zainteresowanych reklamą przestrzenną?

Estetyka i rozpoznawalność liter reklamowych

Litery przestrzenne 3D są zdecydowanie lepszymi nośnikami reklamy od standardowych reklam płaskich. Wiele z nich ma wysoką wartość estetyczną, przyciągając dzięki temu uwagę potencjalnych klientów i zapewniając prestiż instytucjom, które reklamują. Litery mogą występować razem z logotypem firmy wyciętym z tego samego materiału, tworząc razem niezwykle efektowną kompozycję.

Litery przestrzenne

Litery przestrzenne doskonale sprawdzają się jako reklama na elewacjach budynków, czy też we wnętrzach biur. Szczególnie skuteczne są dużych rozmiarów napisy usytuowane wysoko na dachach budynków – umożliwiają one identyfikację z dużej odległości i cechują się bardzo efektownym wyglądem. Aby uzyskać jeszcze ciekawszy efekt, można do nich dodać podświetlenie, zarówno wewnętrzne, jak i zewnętrzne. Umieszczone na zewnątrz w przestrzeni publicznej, litery 3D mogą stać się charakterystycznym elementem okolicy, budując tym samym rozpoznawalność marki, którą reklamują.

Litery przestrzenne ze styroduru – dlaczego warto wybrać ten materiał?

Osoba zainteresowana zamówieniem liter reklamowych spotyka się z szeroką ofertą dostępnych materiałów, z których mogą być one wykonane. Niezorientowanemu w temacie klientowi ciężko jest zdecydować się na konkretny materiał, gdyż różnice między nimi oraz ich wady i zalety są niejasne. W większości przypadków, najbardziej odpowiednim i opłacalnym rozwiązaniem jest kupno liter przestrzennych ze styroduru.

Styrodur to materiał budowlany zbliżony do styropianu, cechujący się jednak większą wytrzymałością i twardością. Dzięki łatwości obróbki za pomocą plotera termicznego, można z niego uzyskać praktycznie dowolny kształt. Niewątpliwe ważną cechą liter przestrzennych ze styroduru jest fakt, że są one najtańszym na rynku rozwiązaniem z zakresu reklamy przestrzennej. Za niską ceną nie idzie jednak brak jakości. Za pomocą styroduru można uzyskać dowolne wzory, a tak wykonane reklamy będą służyć latami, bez śladów zużycia. Oprócz samych liter, można z niego wykonać także logotypy.

Ważną cechą styroduru jest niewielka waga, dzięki czemu nie będzie on obciążać ścian i nie sprawi kłopotów podczas montażu. Grubość wykonanych z niego liter 3D waha się przeważnie od 2mm do 10mm, w zależności od preferencji klienta. Ich front może zostać wzmocniony za pomocą cienkiej warstwy PCV, co pozwala uzyskać jeszcze wyższą odporność na warunki atmosferyczne.

Litery reklamowe ze styroduru to jedna z najbardziej przystępnych form reklamy przestrzennej. Dzięki elastyczności i łatwości wykonania są one tanie i jednocześnie pozwalają uzyskać dowolny efekt, nie tracąc przy tym na wytrzymałości. Z tego względu zarówno przedsiębiorcy, jak i marketingowcy powinni pamiętać o tej metodzie przy planowaniu promocji swojej firmy.

Źródło zdjęć: http://frwarszawa.pl/znaki-litery-przestrzenne/