/Najszybszy karykaturzysta eventowy
karykatury-na-zywo-karykaturzysta-wesele-event

Najszybszy karykaturzysta eventowy

Trudno powiedzieć czy to już moda, ale w ostatnich latach coraz częstszą atrakcją rozmaitych eventów firmowych i wesel, są karykaturzyści eventowi.

Karykaturzysta eventowy – rzadki zawód

W przeciwieństwie do karykaturzystów ulicznych, do pracy dojeżdżają, nawet po kilkaset kilometrów. Honorarium mają z góry zagwarantowane, więc osoby narysowane za swoją karykaturę nie muszą płacić. I rozliczani są nie od ilości wykonanych karykatur, lecz od czasu pracy. Dlatego im więcej karykatur zrobią podczas godziny lub podczas całej imprezy, tym lepiej dla organizatora imprezy.

Każdy karykaturzysta ma swój temperament i swoje tempo pracy. Niektórzy na wykonanie jednej karykatury potrzebują minimum 15 minut, ale są też tacy, którzy w kwadrans narysują kilka osób. Mało kto wie, że w Polsce mieszka karykaturzysta, który na wykonanie jednej karykatury potrzebuje… zaledwie 100 sekund.

Mistrz kreski znany z mediów

Szczepana Sadurskiego od lat znamy z ogólnopolskiej prasy (aktualnie drukuje w każdym numerze dziennika Trybuna) i nie tylko. Widzowie programów telewizyjnych wielokrotnie oglądali tworzone przez niego rysunki i karykatury. Dziennikarze pytają go w wywiadach, jak doszedł do takiego mistrzostwa.

– Z dystansem podchodzę do tego, co mówią i piszą o mnie inni. Oczywiście było mi miło, gdy po jednej z imprez z Nowym Jorku prasa pisała, że jednym jednym z najszybszych karykaturzystów świata. U niektórych może to budzić zazdrość, ale mnie pochłania praca. Taki mam temperament. Setka narysowanych osób w 4 godziny, to dla mnie nic niezwykłego.

 

Błyskawiczne karykatury na żywo

Nie tylko znane nazwisko, ale też szybkość rysowania mogą robić wrażenie. A ci, którzy nie wierzą, że takie ekspresowe tempo tworzenia karykatur na żywo podczas eventów jest możliwe, mogą przekonać się na własne oczy, zapraszając mistrza kreski na kolejny event. Oczywiście pod warunkiem, że Sadurski termin będzie miał jeszcze wolny.

– Pierwsze rezerwacje mam na dwa lata przed planowanym terminem imprezy. Potem mój kalendarz zapełnia się coraz szybciej – mówi Sadurski. I pewnie to prawda, bo w każdej branży, nie tylko artystycznej, najlepsi fachowcy zawsze mają pełne ręce roboty. A jak zaprosić tego znanego karykaturzystę na swoją imprezę i ile to kosztuje?

– Stawki zależne są od kilku spraw. Na pewno do wyceny potrzebuję daty i miejsca imprezy oraz informacji o planowanej liczbie gości. Zapraszam na Karykatury.com, gdzie każdy znajdzie odpowiedzi na wiele interesujących go pytań.