/Wszystko o balsamie do ciała
balsam do ciała

Wszystko o balsamie do ciała

Pielęgnacja ciała to coś, o czym powinien pamiętać każdy człowiek. Nie tylko od wewnątrz potrzebujemy o siebie dbać, ale i nasza wewnętrzna warstwa, czyli skóra, potrzebuje ochrony i pielęgnacji. Najlepiej sprawdza się w tym balsam do ciała, który wypełnia wierzchnią warstwę skóry i zapewnia jej odpowiednie nawilżenie.

 

Jak nakładać balsam do ciała?

Jednym z bardziej problematycznych kwestii, jakie dotyczą pielęgnacji skóry, jest to, jak powinno się nakładać balsam do ciała. Otóż nie ma tu jednoznacznie dobrej odpowiedzi. Balsam nakłada się w takich ilościach i częstotliwości, w jakiej wymaga tego nasza skóra. Jeśli skóra jest tłusta i nie wymaga większego nawilżania, to nie powinno nakładać balsamu więcej niż raz dziennie, jeśli jednak skóra jest bardzo sucha, to warto nałożyć krem tak często, na, ile to możliwe.
Jednym z częściej popełnianych błędów, jest nakładanie na skórę grubej warstwy kremu, gdyż w ten sposób wydaje się nam, że lepiej nawilżymy skórę. Niestety tak to nie działa. Skóra jest w stanie wchłonąć tylko pewną ilość kremu, a reszta zostaje wydalona lub zostaje na skórze w postaci tłustego firnu. Dlatego specjaliści doradzają, że lepszym pomysłem jest nakładanie częściej małej ilości kremu, niż rzadko, a grubą warstwę.
Warto również wiedzieć o tym, że w delikatne miejsca na skórze, dobrze jest wklepywać delikatnie krem, co pomoże mu się wchłonąć.

 

Jaki balsam do ciała wybrać?

Przy zakupie balsamu do ciała, warto zastanowić się nad tym, jaką ma się skórę. Innych bowiem kremów nakłada się na skórę suchą, a innych na tłustą. Dlatego dobrze jest zbadać sobie skórę u dermatologa i wybrać odpowiedni balsam do ciała dla siebie. Pozwoli to na zachowanie skóry w najlepszej kondycji. Dobrze dobrany balsam może również zniwelować uciążliwe dolegliwości typowe dla danego gatunku skóry.
Kupując balsam, zwróć również uwagę na jego skład. Omijaj balsamy, które we własnym składzie zawierają dużo substancji koloryzujących lub zapachowych. Choć jest przyjemne smarować się pachnącym balsamem, to nie koniecznie może to być dobre dla skóry. Może to powodować różnego rodzaju alergie lub uczulenia, a na skórze zatknął się pory i powstaną najróżniejsze niedoskonałości.