/Osocze bogatopłytkowe

Osocze bogatopłytkowe

Chcąc pozbyć się zmarszczek, warto bliżej zainteresować się nowatorską metodą o nazwie terapia osoczem bogatopłytkowym. Jest to zabieg, który wykorzystuje osocze krwi, a jego inna nazwa to wampirzy lifting. Można stwierdzić, że jest to alternatywa dla korzystania botoksu wśród pań, które obawiają się, że jad kiełbasiany nienaturalnie naciągnie im skórę.

 
W ostatnich latach metoda ta zyskała wielu entuzjastów, początkowy tylko wśród gwiazd Hollywood, ale z czasem zaczęli tej terapii poddawać się również zwykli ludzie. Zatem zabieg osoczem bogatopłytkowym to na tyle interesujący zabieg, że warto mu się przyjrzeć znacznie bliżej.

 

Czym jest wampirzy lifting

Wampirzy lifting to preparat, który jest utworzony na skutek obróbki krwi danego pacjenta. Krew jest pobierana przy użyciu specjalnego zestawu zabiegowego, a w dalszej części jest odwirowywana i poddana separacji. W krwi znajduje się aż 60 substancji czynnych, w tym naturalne czynników wzrostu, jakie są konieczne do odnowy tkanek czy też regeneracji narządów.

Składniki komórek krwi kryją się duży i wszechstronny potencjał terapeutyczny.

Dlatego też warto nadmienić, jak to szerokie zastosowanie w medycynie ma osocze bogatopłytkowe. Jest to bowiem ważny element medycynie sportowej i ortopedii. Osocze ma dużą rolę do odegrania w kontekście leczenia chorych na przewlekłe zespoły bólowe. To jednak nie koniec, bo tak jak wspomniano na wstępie, jest to bardzo powszechny element zabiegów w medycynie estetycznej. I właśnie więcej będzie na ten temat w dalszej części tekstu.

 

Osocze bogatopłytkowe w walce z łysieniem

Medycyna estetyczna sprawdza się doskonale nie tylko przy odnowie skóry twarzy, ale też leczenia łysienia. Jest to też doskonały sposób na pozbycie się rozstępów i blizn potrądzikowych.

W czasie wampirzego liftingu nasza skóra zyskuje optymalny koloryt i do tego ma ona większą jędrność. Można też dzięki osoczu doprowadzić do pobudzenia odrastania włosów. Profilaktycznie wzmacnia zniszczone i do tego przyspiesza intensyfikację wzrostu włosów. Warto też podkreślić, że wampirzy lifting jest można wykonywać do odnowy skóry szyi, twarzy i dekoltu, a do tego jest to też sposób na nadanie jej elastyczności i większego nawilżenia.

 

Kiedy zabieg jest wskazany?

Terapia osoczem bogatopłytkowym jest warta zastosowania w przypadku, kiedy nasza skóra potrzebuje dodatkowego odżywienia, odnowy czy wykazuje objawy starzenia. Dzięki tej terapii da się też poddać rewitalizacji usta. Bardzo często występuje też proces wspomagania terapii osoczem bogatopłytkowym innych procedur z zakresu medycyny estetycznej lub chirurgii plastycznej.

Warto mieć świadomość tego, że chociaż sama terapia osoczem nie zalicza się do zabiegów chirurgicznym, to do tego, aby ją wykonywać, konieczne są odpowiednie uprawnienia i kwalifikacje. Tym samym musimy mieć świadomość faktu, że nie będzie to tania usługa. Często te atrakcyjne oferty wykonywane są przez nieprofesjonalne osoby, które mogą nam bardziej zaszkodzić niż pomóc. Tym samym warto sprawdzać stosowne uprawnienia i kwalifikacje osoby, która będzie wykonywać zabieg.