/Popularne akcesoria do broni

Popularne akcesoria do broni

Jeżeli planujemy rozpocząć przygodę z bronią myśliwską lub sportową, warto wcześniej poczytać na ten temat i zasięgnąć porad w sprawdzonym punkcie. Polecany jest również zakup broni i akcesoriów do niej od innych strzelców, którzy posiadają na ten temat wiedzę, chętnie i dobrze doradzają początkującym. Osobom niedoświadczonym akcesoria do broni kojarzą się wyłącznie z gadżetami, które widzimy w filmach i grach – na przykład z lunetami i tłumikami. Tymczasem wyposażenie do broni palnej jest bardzo szerokie.

Optyka to podstawa

Do podstawowych elementów optyki, w jaką chętnie wyposażają się osoby pasjonujące się strzelectwem, należą przede wszystkim lunety celownicze i oświetlenie laserowe. Kiedy wybieramy naszą pierwszą lunetę celowniczą, warto zwrócić uwagę, czy posiada ona regulację paralaksy na obiektywie – wbrew pozorom można kupić na rynku taką lunetę w rozsądnej dla początkującego cenie. Luneta powinna mieć też podświetlenie siatki celowniczej oraz pokrętło regulacji jasności podświetlenia. Jeśli kupujemy lunetę używaną, zwróćmy uwagę, czy ma osłony na obiektyw i okular. Oświetlenie laserowe to już coś dla osób bardziej zaawansowanych. Urządzenie łączy sobie cechy oświetlenia taktycznego oraz wskaźnika celu. To sprzęty polecane przede wszystkim myśliwym, osobom grającym w Paintball i pracownikom służb mundurowych. Do optyki, niekoniecznie zakładanej na broń, ale klasyfikowanej jako akcesoria do broni, zaliczamy także lornetki, celowniki kolimatorowe, siatki celownicze, czy dalmierze – mówi nam przedstawiciel firmy KomisBroni.pl ze Szczecina.

Przewożenie broni

Przewożenie i przenoszenie broni w ręku nie jest najlepszym pomysłem, ponieważ zgodnie z obowiązującym w Polsce prawem, broń sportową trzeba przenosić w jak najmniej widoczny sposób. Poza tym – po co wzbudzać niepotrzebną sensację wśród sąsiadów, czy znajomych z pracy? Do ważnych akcesoriów do broni zaliczamy także kabury i futerały. W tych pierwszych nosimy broń krótką, a więc pistolety i rewolwery. Kabura powinna przylegać do naszego ciała, nosimy ją na pasie nośnym lub na pasku spodni. Najpopularniejsze na rynku są kabury typu motyl wykonane ze skóry. Na popularności zyskują jednak kabury z tworzyw sztucznych, na przykład Kydexu. Dla osób, które transportują większą ilość pistoletów, np. trenerów strzelania, rynek oferuje specjalne kuferki, które zapewniają bezpieczny i wygodny transport. Do przenoszenia broni długiej, a więc strzelb i karabinków, służą nam futerały, pokrowce, czy odpowiednio dobrane, przeznaczone do tego celu torby. Najlepszą ochronę dla broni długiej stanowią futerały produkowane z mocnego, twardego tworzywa sztucznego, które jest odporne na urazy mechaniczne. To najlepsze rozwiązanie, zwłaszcza jeśli nasza broń należy co cennych egzemplarzy. Tak więc akcesoriów do przenoszenia i przewożenia jest sporo.