/Profesjonalna ochrona lokalu gastronomicznego
Ochrona osób

Profesjonalna ochrona lokalu gastronomicznego

Prowadzenie lokalu gastronomicznego w dzisiejszych czasach może być bardzo dochodowym interesem, w końcu ludzie coraz chętniej wydają w takich miejscach swoje pieniądze.

Jednak jeśli chcemy, żeby nasz biznes dobrze funkcjonował musimy liczyć się z dodatkowymi usługami, które podniosą standard lokalu. W przypadku barów czy nocnych klubów z pewnością będzie to inwestycja w profesjonalną ochronę.

Kiedy skorzystać z usługi?

W lokalach, w których alkohol leje się strumieniami, jest tłoczno oraz głośno, niekiedy dochodzi do rękoczynów. W takim przypadku agencja ochrony będzie niezawodna, bowiem zatrudnia ona specjalnie przeszkolony personel, który potrafi sobie radzić z agresywnymi klientami. W końcu nie możemy od swoich pracowników – menadżerów czy kelnerów – oczekiwać, że będą ryzykować swoje zdrowie w trakcie niebezpiecznych potyczek. Obecność ochroniarza w lokalu działa uspokajająco na pozostałych, nieagresywnych kości, w znacznym stopniu podnosi to prestiż lokalu. Zawierając umowę z agencją sami określamy, czy interesuje nas tylko ochrona imprez, czy może pełen pakiet usług. Wiele nocnych klubów korzysta z usług ochroniarza tylko w weekendy, w tygodniu bowiem gości jest znacznie mniej. Wyjątek mogą stanowić mecze, szczególnie jeśli zajmujemy się transmisją ekstraklasy, która wzbudza olbrzymie emocję. Ochrona osób przyda się też w trakcie sylwestra oraz imprez karnawałowych.

Ochrona niepełna

Nawet, jeśli nasz lokal gastronomiczny otwarty jest wyłącznie w godzinach wczesnych, to i tak powinniśmy zainwestować w usługę specjalistów. Obecnie ochrona mienia to standard, podpisując umowę z agencją ochroniarską będziemy mieli zainstalowany w lokalu alarm, który w razie włamania da głośny sygnał. Już po kilku minutach od jego uruchomienia w naszej restauracji zjawią się ochroniarze, którzy skontrolują sytuacje na miejscu. Również w sytuacji zagrożenia w trakcie zmiany możemy wezwać ochronę. Wystarczy w tym celu nacisnąć specjalny przycisk na pulpicie alarmu, a nasze zgłoszenie zostanie przyjęte. Trzeba jednak pamiętać, że w razie groźnego napadu rabunkowego nie warto robić gwałtownych ruchów, może się to bowiem skończyć tragicznie. Firma ochroniarska w razie potrzeby wezwie też służby mundurowe.