/Przeprowadzka za granicę – o czym należy pamiętać?
Przeprowadzka za granicę

Przeprowadzka za granicę – o czym należy pamiętać?

Przeprowadzka za granicę to przedsięwzięcie ekscytujące i stresujące zarazem. W końcu chodzi o dużą życiową zmianę, a do takich trzeba się dobrze przygotować. Jeszcze przed wyjazdem warto zadbać o kilka kwestii. Przede wszystkim dobrze jest rozejrzeć się za sprawdzoną firmą przeprowadzkową. O czym jeszcze szczególnie trzeba pamiętać przed przenosinami poza Polskę?

Nie zabieraj rzeczy zbędnych – dla własnej wygody

Pierwsza zasada udanej przeprowadzki mówi, by nie zabierać ze sobą wszystkich rzeczy. Jeśli Twój tryb życia gwałtownie się zmienia, to warto już zawczasu pomyśleć o konkretnych ograniczeniach. Masz ogromną domową biblioteczkę? Jeśli nie łączy Cię z książkami szczególna więź emocjonalna, zrób wyprzedaż lub rozdaj niepotrzebne woluminy wśród członków rodziny. Oczywiście to tylko przykład. Chodzi o to, by ograniczać ciężar i zakres przedmiotów – nawet jeśli wybrana przez Ciebie firma transportowa dysponuje dużą ilością miejsca.

Pamiętaj, że nie zawsze będziesz w stanie stworzyć dokładną replikę swojego mieszkania w nowym miejscu. Poza tym powszechnie uważa się, że większości rzeczy po prostu… nie potrzebujemy do życia.

Lepiej zostawić więcej miejsca, z założeniem, że potrzebne rzeczy dokupi się na miejscu niż wydawać krocie na przenoszenie zbędnych przedmiotów i spędzać długie godziny na pakowaniu do kartonów całego swojego dobytku.

Odpowiednia firma przeprowadzkowa

Najlepiej już na wczesnym etapie rozglądać się za taką firmą przeprowadzkową, która oferuje usługi międzynarodowe. W Polsce nie wszystkie przedsiębiorstwa specjalizują się w takich zleceniach.

Przeprowadzki na terenie Europy i na innych kontynentach oferuje na przykład łódzka firma Autor. Przed przeprowadzką międzynarodową z klientem kontaktuje się przedstawiciel, który uzgadnia zakres usługi oraz dokonuje wstępnego oszacowania kosztów. To stwarza solidne podstawy dla udanej współpracy.

Jak wybrać usługodawcę?

Pomoc specjalistów przy międzynarodowym transporcie przedmiotów okaże się nieoceniona i będzie to pierwsza „cegiełka” dołożona do udanego startu za granicą.

Dokonując wyboru usługodawcy przeprowadzkowego, warto zwracać uwagę na szczegółowy zakres usług. Przy przenosinach o charakterze międzynarodowym rzeczą bardzo ważną jest odpowiednie znakowanie mienia, tak aby przez przypadek nie zaginęło ono w drodze. W kontekście przeprowadzek zagranicznych ten warunek jest szczególnie istotny.

Oczywiście nie należy zaniedbywać kwestii ubezpieczenia. Renomowane firmy oferują je w ramach standardowego zlecenia zagranicznego.

Na miejscu nie zawsze będzie możliwość skorzystania z pomocy znajomej osoby. Nie wszyscy są w stanie samodzielnie poradzić sobie z montażem mebli lub po prostu nie mają na to czasu. Dobre firmy przeprowadzkowe są w stanie zdemontować lub złożyć dla klienta meble.

Jeśli chcesz przewieźć ze sobą ważne i drogie przedmioty, to wybierz takie przedsiębiorstwo, które dodatkowo współpracuje z koncesjonowanymi pracownikami ochrony.