/Przesyłki kurierskie ekspresowe. Czym się charakteryzują?
Tuwysłam

Przesyłki kurierskie ekspresowe. Czym się charakteryzują?

Przesyłki kurierskie ekspresowe to szczególny rodzaj usługi kurierskiej, która pozwala dostarczyć paczkę lub przesyłkę już następnego dnia roboczego. Usługa pozwala na transport „z drzwi do drzwi”. To znaczy, że kurier odbierze od Ciebie przesyłkę i dostarczy ją pod wskazany adres. W przypadku większości firm masz również możliwość określenia czasu dostawy do adresata. Co oznacza, że klient może otrzymać swoją paczkę nawet we wczesnych godzinach porannych.

Przesyłki kurierskie w Polsce cieszą się bardzo dużą popularnością. Jest to spowodowane dynamicznym rozwojem segmentu zakupów przez Internet i w najbliższych latach firmy kurierskie liczą na stały wzrost zamówień. W walce o nowych klientów, branża kurierska stara się nie tylko zbijać ceny usług, ale również dostosowywać swoją ofertę do potrzeb rynku. Przykładem stosunkowo nowej usługi, w ofercie firm kurierskich, są przesyłki ekspresowe. Ten rodzaj przesyłek pozwala nadać paczkę, list albo wysłać inną przesyłkę z gwarancją dostarczenia na następny dzień roboczy. Dzięki temu, mamy pewność, że przesyłka dotrze do urzędu, naszego klienta albo współpracownika w wymaganym terminie.

Kto najczęściej korzysta z przesyłek ekspresowych

Przesyłki ekspresowe to wygodne rozwiązania dla wszystkich, którzy nie lubią czekać. Ich atutem jest również możliwość wybrania godziny dostawy do adresata, dzięki czemu zyskujemy pewność, że przesyłka nie tylko dotrze na miejsce, ale zostanie również odebrana.

Jeżeli chodzi o listę klientów, którzy najczęściej korzystają z usługi przesyłek ekspresowych, są to przede wszystkim:

  • firmy,
  • kancelarie,
  • oraz sklepy internetowe

Zalety przesyłek ekspresowych

Przesyłki ekspresowe są najczęściej usługą „Od drzwi do drzwi”, to oznacza, że musimy tylko zapakować paczkę, a firma kurierska odbierze ja od nas i dostarczy pod wskazany adres. Jak dodaje pracownik firmy kurierskiej Tuwysłam: „Na życzenie klienta w ramach przesyłki ekspresowej możemy też dostarczać paczki w weekendy (za dopłatą), a transport ekspresowy możliwy jest nie tylko w Polsce, ale też w największych miastach na świecie”.

Co więcej możliwe jest też wykupienie dodatkowych usług do ekspresu, takich jak np.:

  • ubezpieczenie,
  • szczególnej ochrony – dla towarów podatnych na uszkodzenia i wrażliwych na temperaturę,
  • a nawet rozliczenia zlecenia w lokalnej walucie (przy wysyłkach międzynarodowych).

Przesyłki ekspresowe to bardzo wygodne rozwiązanie dla wszystkich, którym zależy na szybkim i pewnym transporcie. Co więcej, mamy też możliwość dostosowania czasu dostawy do potrzeb naszych klientów, ustalając ją na początek dnia roboczego, godzinach rannych albo przed zakończeniem następnego możliwego dnia roboczego. Dzięki czemu z przesyłką ekspresową wszystko mamy pod naszą kontrolą.