/Jak przygotować się z Moto-dakar do sezonu zimowego?
montażownica

Jak przygotować się z Moto-dakar do sezonu zimowego?

Okres poprzedzający nadejście zimy to dla większości warsztatów samochodowych szczególny czas. Właśnie wtedy odnotowują one zwiększoną liczbę klientów, którzy chcą przygotować swój pojazd do warunków zimowych poprzez sprawdzenie prawidłowego działania układu jezdnego, hamulcowego, diagnostykę akumulatora, czy wymianę opon z letnich na zimowe. Chcąc zapewnić kierowcom wysoką jakość i krótki czas obsługi warto pomyśleć o zakupie urządzeń, które usprawnią i jedno, i drugie.

Nagrzewnice na olej sposobem na tanie ciepło w warsztacie

Warsztaty samochodowe to z reguły podmioty o dość dużej powierzchni użytkowej. Utrzymanie takiego obiektu wiąże się z ponoszeniem kosztów, wśród których największą pozycję zajmuje ogrzewanie. Alternatywą dla tradycyjnych źródeł ciepła takich jak ogrzewanie elektryczne czy gazowe są piece na olej przepracowany. Nagrzewnice tego typu należą do urządzeń wyjątkowo ekonomicznych w eksploatacji. Ich solidna konstrukcja oraz użyte do produkcji komponenty zapewnią bezawaryjną pracę przez długie lata. Urządzenia te charakteryzują się również wysoką wydajnością w wytwarzaniu czystego ciepła. Zastosowanie jako paliwa olejów przepracowanych wpływa na znaczne obniżenie kosztów. Na uwagę zasługuje także możliwość używania różnego rodzaju olejów. Mogą to być oleje posmażalnicze pochodzenia roślinnego pozyskiwane z placówek gastronomicznych, wyeksploatowane oleje mineralne odzyskane z różnego typu instalacji, a także czysty olej napędowy. Warto także nadmienić, że nagrzewnice są zaopatrzone w szereg zabezpieczeń, które m.in. zapobiegają przegrzaniu bądź przelaniu się oleju. Dzięki temu stosowanie pieców na olej przepalony do ogrzewania pomieszczeń jest zupełnie bezpieczne. Wysoka moc grzewcza osiągająca nawet 22 KW sprawia, że mogą one być z powodzeniem stosowane do ogrzewania nawet dużych powierzchni.

Systemy usprawniające wymianę opon

Jedną z usług najczęściej wykonywanych przed zimą jest wymiana opon z letnich na zimowe. Polska w odróżnieniu od kilkunastu europejskich państw nie posiada przepisów nakazujących zmianę opon. Mimo to ponad 70% kierowców dokonuje takiej wymiany. Wpływ na to ma rosnąca świadomość dotycząca bezpieczeństwa na drodze. Szybkie i bezpieczne wykonanie usługi z pewnością ułatwi profesjonalna montażownica, która w połączeniu z urządzeniami do wyważania kół oraz ustawiania ich geometrii powinna znaleźć się na wyposażeniu każdego szanującego się warsztatu samochodowego. Korzyści z posiadania tego rodzaju sprzętu są dwojakie. Dla klientów oznaczają krótszy czas oczekiwania oraz fachowe wykonanie usługi. Dla warsztatów zaś możliwość obsłużenia większej ilości kierowców.