/Refundacja na pieluchomajtki
nzf

Refundacja na pieluchomajtki

Osobom ubezpieczonym w Narodowym Funduszu Zdrowia przysługuje możliwość korzystania z refundacja pieluchomajtek i innych środków chłonnych.

Refundacja na pieluchomajtki

Rozporządzenie Ministra Zdrowia jasno określa na jakie produkty przysługuje refundacja i jak można ją uzyskać. Dofinansowaniu podlega miesięcznie maksymalnie 60 sztuk pieluchomajtek lub innych produktów, które zapewniają chłonność. Refundacja NFZ przysługuje osobom starszym bądź chorym, które cierpią na nietrzymanie moczu bądź stolca. Jest to spowodowane chorobą nowotworową, wadami wrodzonymi człowieka bądź nieprawidłowo funkcjonującym układem nerwowym. Refundacja ta przysługuje pacjentowi raz w miesiącu, jednak lekarz może wystawić zlecenie na okres 3 miesięcy. W takim wypadku pacjent musi przestrzegać ważności zlecenia.

Jak juzyskac refundacje kod p101 lub p100?

Aby otrzymać refundację na pieluchomajtki należy w pierwszej kolejności udać się do odpowiedniego lekarza specjalisty. Może to być chirurg ogólny, neurolog, urolog czy ginekolog. Podczas wizyty lekarza wystawi nam pierwsze zlecenie na zakup pieluchomajtek. Z takim wnioskiem pacjent powinien udać się do najbliższego punktu Narodowego Funduszu Zdrowia o potwierdzenie i podpisanie zlecenia. Następnie NFZ wydaje klientowi kartę na comiesięczne zapotrzebowanie pacjenta na pieluchomajtki i inne środki chłonne. Zakupu tych produktów można dokonać w aptekach i sklepach medycznych, które mają podpisaną umowę Z NFZ. Niektórzy decydują się również na zakup tych produktów na stronach internetowych.

Refundacja na pieluchomajtki z pewnością będzie dużym ułatwieniem dla pacjentów. Ma ona na celu pomoc w zmniejszeniu dużych kosztów, który są obecne przy częstych zakupach pieluchomajtek. Odpowiedni lekarz powinien opisać szczegóły uzyskania refundacji.