/Skandynawska aranżacja salonu i jadalni, prosto oraz efektownie!
aranżacja salonu

Skandynawska aranżacja salonu i jadalni, prosto oraz efektownie!

Styl skandynawski cieszy się niesłabnącą popularnością, co wynika z jego piękna i w dużym stopniu z łatwości wprowadzenia go niemal w każdym mieszkaniu. Jest to styl uniwersalny, opierający się na tanich meblach, płytkach czy dodatkach dekoracyjnych, a mimo to wnętrza wyglądają wręcz bajecznie!

Jakie meble wybrać do skandynawskiego salonu?

Wiele osób zadaje sobie pytanie, jakie meble w salonie będą prezentowały się najlepiej? W przypadku stylu skandynawskiego, gdzie istotne są jasne barwy całej aranżacji, naturalność i prostota, warto postawić na drewno. Wygodne kanapy z poduszkami, drewniane krzesła, okrągły stół oraz lekkie pod względem wizualnym szafki i regały, to właśnie najlepszy wybór. Jako tkaniny na poszewki poduszek lub obicia wygodnych mebli w salonie warto wybrać stonowane, lekko pastelowe barwy w rodzaju beży, jasnych brązów, błękitów lub zieleni. Całość możemy uzupełnić za pomocą dużego dywanu oraz licznych lamp, styl skandynawski lubi bowiem światło!

Podłoga w stylu skandynawskim, panele lub płytki drewnopodobne

W skandynawskim salonie bądź kuchni nie może zabraknąć drewnianych podłóg. Oczywiście, że nie musimy sięgać po bardzo kosztowne naturalne drewno, wystarczą znacznie tańsze, a równie dekoracyjne panele podłogowe. Dzięki temu, że imitują one drewno ich walory dla kompozycji nie podlegają dyskusji. Z drugiej jednak strony, osoby poszukujące trwalszych rozwiązań, mogą zainteresować się drewnopodobnym gresem podłogowym. Na rynku dostępnych jest sporo trwałych płytek drewnopodobnych, które imitują w sposób nieomal doskonały takie naturalne okładziny podłogowe. Szczególnie dobrze imitują drewno rektyfikowane płytki drewnopodobne, gdyż można je układać z minimalnymi, rzędu 1,5 milimetra, fugami, czyli jako tak zwane płytki bezfugowe.

Płytki metro w skandynawskiej jadalni

Zastanawiając się nad wykończeniem ścian w kuchni lub jadalni, mamy możliwość wybrania wielu rodzajów bardzo ciekawej ceramiki. Możemy sięgnąć po klasyczne kafelki do kuchni, ale lepszym wyborem okażą się chyba płytki metro.  Jest to ceramika bardzo ciekawa pod względem wizualnym, modna i nowoczesna, a dodatkowo zwykle płytki te nie należą do drogich. Dzięki swojemu niecodziennemu kształtowi płytki metro do kuchni będą doskonale podkreślały odrębność aneksu kuchennego od jadalni. Wystarczy spojrzeć na dostępne w sieci ilustracje, by zrozumieć dlaczego tak wiele osób decyduje się na tę ceramikę!