/Skup samochodów ciężarowych
AUTODILER

Skup samochodów ciężarowych

Samochody ciężarowe pełnią głównie funkcję pojazdów dostawczych. Codziennie przemierzają setki kilometrów i są bardzo intensywnie eksploatowane. Dlatego szybko zużywają się, pojawiają się w nich kosztowne do zreperowania usterki. Kiedy naprawa takiego samochodu jest już nierentowna, warto pomyśleć o oddaniu ciężarówki do skupu. Jest to doskonała alternatywa dla zezłomowania pojazdu oraz tradycyjnej formy sprzedaży.

Czym są skupy samochodów ciężarowych?

Skup samochodów ciężarowych jest często mylony z komisem. Pojazd oddawany do komisu jest ciągle własnością kierowcy, natomiast w przypadku skorzystania z oferty skupów jest on przez nie kupowany. Punkty takie to miejsca, w których można sprzedać ciężarówkę – i to praktycznie niezależnie od jej stanu technicznego. Przyjmowane są samochody z mniej lub bardziej poważnymi usterkami oraz auta po wypadkach. W skupie można także sprzedać leciwy model, którego przywrócenie do pełnej sprawności byłoby nieopłacalne. Jest to także szansa na sprzedanie samochodu ciężarowego bez przeglądu i ubezpieczenia.

Transakcja zawierana w skupie ciężarówek jest w pełni legalna – z właścicielem samochodu podpisywana jest umowa sprzedaży. Natomiast kierowca dostaje zapłatę w formie gotówki, bezpośrednio po kupieniu auta przez skup” – mówi ekspert ze skupu aut AUTODILER.

Dlaczego warto oddać ciężarówkę do skupu samochodów?

Sprzedaż ciężarówki to zazwyczaj spory problem. Jest to jeszcze trudniejsze, kiedy jest to stary model, z dużym przebiegiem kilometrów. Nie ma wtedy możliwości, aby były to samochód, który nigdy nie przeszedł naprawy. Może to skutecznie zniechęcić potencjalnych nabywców do zakupu takiego wozu. Ponadto, by zwiększyć szansę na sprzedaż pojazdu w tym stanie, należałoby zająć się jego naprawą, praniem tapicerki i odświeżeniem, co generuje pewne koszty dla właściciela.

Skup aut ciężarowych to punkt, który zdecyduje się na zakup samochodu wymagającego generalnego remontu. Auto takie zostanie rozebrane na części albo poddane gruntownej naprawie. Po wycenie właściciel może od razu podpisać umowę sprzedaży, dlatego cała transakcja odbywa się błyskawicznie. Znalezienie nabywcy w inny sposób mogłoby potrwać wiele miesięcy.

Równie szybko można otrzymać zapłatę za samochód – gotówka trafia od razu do kieszeni właściciela pojazdu. Nie trzeba też martwić się, jeżeli ciężarówka jest w złym stanie technicznym i przyjazd nią do skupu byłby całkowicie niemożliwy. Pracownicy takiego punktu mogą przyjechać do klienta, dokonać oględzin auta, a nawet zabrać je na lawecie.

TAGS: