/Sprawdzone odpływy liniowe do prysznica
odpływy liniowe

Sprawdzone odpływy liniowe do prysznica

Doskonałe odpływy liniowe – nie musisz posiadać brodzika

Jeżeli nie chcesz w swojej łazience mieć zainstalowanego brodzika, albo też nie ma możliwości jego zainstalowania, z uwagi na mały metraż twojej łazienki, najlepszym wyjściem w takiej sytuacji będzie odpływ liniowy, który instalowany jest bezpośrednio na podłodze w miejscu montażu prysznica. Pozwala to także na zaoszczędzenie powierzchni ponieważ gdybyśmy zastosowali opcję z brodzikiem, zmniejszylibyśmy i tak już mały obszar naszej łazienki. Ponad to tego typu rozwiązanie w znaczny sposób ułatwia poruszanie się wewnątrz zamontowanej kabiny lub w samej wnęce. Jest także bardzo dużym udogodnieniem dla osób z niepełnosprawnością ruchową, które w poważnym stopniu mogą mieć ograniczoną mobilność. Dlatego też w takiej sytuacji zainstalowanie takiego modułu sprawdza się w zupełności.

Odwodnienie – bardzo ważną kwestią podczas kąpieli

Odwodnienie prysznicowe jest istotną kwestią w poruszanym zagadnieniu, a to z kilku bardzo ważnych powodów. Przede wszystkim zapewnia bezpieczeństwo osoby kąpiącej się. Polega to na tym, iż dzięki zainstalowanym w kabinie, a także wnęce, dobrego gatunku płytek antypoślizgowych, zmniejszamy ryzyko ewentualnego poślizgu, a co za tym idzie poważnego uszkodzenia ciała, które może nastąpić w wyniku upadku. Taka sytuacja byłaby możliwa, gdybyśmy zainstalowali brodzik. Wówczas odwodnienie nie jest tak dobre i gdy jedną stopę postawilibyśmy na zewnątrz, druga mogłaby się pośliznąć na mokrej powierzchni i mogłoby dojść do wspomnianego już uszczerbku na zdrowiu. Dlatego też ostatnimi czasy odchodzi się od montowania brodzików, a stosuje się tego rodzaju projekty.

Najważniejsze kwestie związane z zakupem i wdrożeniem rozwiązania

Przy zakupie oraz montażu odwodnienia prysznicowego, należy zwrócić baczną uwagę na bardzo ważne parametry. W szczególności trzeba uwzględnić szerokość otworu. Przeważnie produkty mają szerokość od pięćdziesięciu do stu centymetrów. Najczęściej sprawdzone odplywy liniowe do prysznica są wykonywane ze stali nierdzewnej, co zapobiega wszelkim uszkodzeniom i znacznie przedłuża czas eksploatacji tego produktu. Należy także pamiętać, że towar różni się od siebie nie tylko samymi wymiarami, ale także i wzorem wycięć odprowadzających wodę do kanalizacji. Ponad to należy zwrócić uwagę, czy dany zestaw jest kompletny. Powinny się tam znaleźć wszystkie podstawowe składniki, do których należą między innymi: Syfon, kołnierz uszczelniający i nóżki.

Tańsze rozwiązanie wcale nie musi być tym najgorszym

Nie zawsze jest tak, że rozwiązania, które generują mniejsze koszty, są tymi najgorszymi. W zależności od potrzeb, powinniśmy się kierować przede wszystkim rozsądkiem, ale w szczególności naszym bezpieczeństwem.

TAGS: