/Jak nie stracić przy wymianie walut?
Karta wielowalutowa

Jak nie stracić przy wymianie walut?

Wymiana walut nie musi wiązać się z wysokimi kosztami – jeżeli chcesz zakupić lub sprzedać walutę, w takim przypadku masz do dyspozycji nie tylko standardowe kantory stacjonarne w różnych miastach, ale również możesz skorzystać z wygodniejszych rozwiązań – kantorów internetowych oraz kart wielowalutowych.

Zainteresowanie kantorami internetowymi oraz kartami wielowalutowymi jest dzisiaj coraz większe. Przede wszystkim korzystają z nich osoby spłacające zadłużenie w innej walucie, na przykład frankowicze, także kantory te są popularne wśród osób często robiących zakupy przez internet w zagranicznych sklepach, przedsiębiorców prowadzących handel zagraniczny czy osób zarabiających w innej walucie. Karty wielowalutowe cieszą się zaś dużą popularnością wśród osób podróżujących po świecie.

Minusy tradycyjnych kantorów

Podczas wymiany w zwykłym kantorze stacjonarnym trzeba ponieść dodatkowe koszty wymiany, na której zarabia kantor i następnie przeznacza ją na swoją działalność, między innymi na wynajem lokalu czy opłacenie pensji pracowników. Oczywiście, różnice kursowe pomiędzy różnymi kantorami mogą okazać się dość duże, a ponadto w przypadku miejscowości turystycznych czy przygranicznych są one jeszcze większe, gdyż zainteresowanie wymianą jest tam większe i klienci są w stanie zapłacić więcej. W związku z tym wymiana walut stacjonarnie nie zawsze jest opłacalna, gdy nie potrzeba pieniędzy od razu.

Karta wielowalutowa

Znacznie korzystniejszym rozwiązaniem jest posiadanie karty wielowalutowej, w której przypadku wymiana odbywa się niemal bez potrzeby ingerencji ze strony użytkownika! Osoba posiadająca kartę wielowalutową praktycznie zawsze ma dostęp do niemal wszystkich walut, może nią płacić i wypłacać pieniądze z bankomatów. Ceny walut są bardzo korzystne, dlatego nie trzeba się martwić wysokością kursu danej waluty.

Jaką kartę wielowalutową wybrać? Świetnym wyborem będzie karta wielowalutowa od Igoriacard, dzięki której można operować stu sześćdziesięcioma walutami niemal jednocześnie!, bez żadnego wysiłku!

Wybór powinien być dopasowany do naszych potrzeb – dla każdego inne rozwiązania będą tymi optymalnymi.