/Systemy pakujące
pakowanie w opakowania zbiorcze

Systemy pakujące

Systemy pakujące przydają się w wielu zakładach produkcyjnych, ponieważ to właśnie dzięki nim można znacząco usprawnić pracę takich zakładów.

Dzięki nim poszczególne produkty w szybszym tempie pakowane są do kartonów oraz różnego rodzaju opakowań, a następnie foliowane. Tak przygotowane produkty mogą zostać następnie zabrane przez wózki widłowe do magazynu, gdzie będą oczekiwać na wysyłkę do klienta. Praca człowieka jest w tym wszystkim równie istotna, ponieważ to ludzie odpowiedzialni są w dużej mierze za poprawne działanie takich systemów i ustawianie w nich należytych parametrów. Maszyny pakujące czasami ulegają awariom technicznym, które trzeba wyeliminować, a bez pomocy człowieka jest to praktycznie niemożliwe.

Linie pakujące

Najlepszym rozwiązaniem dla zakładów produkcyjnych w dzisiejszych czasach są kompletne linie pakujące. Polega to na zamontowaniu w danym zakładzie kompletnej linii wyposażonej m.in. w poziome maszyny pakujące, dzięki którym będzie można pakować dużą ilość produktów za jednym razem do poszczególnych rodzajów opakowań. To pozwoli na produkcję ogromnej ilości gotowego produktu jednego dnia, co jest bardzo przydatne zwłaszcza w zakładach, które otrzymują duże zlecenia z kraju, ale też z państw zagranicznych. Takie linie muszą być regularnie konserwowane, dzięki czemu ich żywotność się wydłuży. Umożliwiają one pakowanie w opakowania zbiorcze. Dla samego człowieka taka czynność byłaby niezwykle trudna do zrealizowania, a już na pewno zajęłaby dużo więcej czasu.

Wykorzystanie podajników taśmowych

W zakładach produkcyjnych wykorzystywane na szeroką skalę są także podajniki taśmowe. Takie podajniki umożliwiają przemieszczanie się produktów po specjalnej taśmie, na czym oszczędza się dużo czasu. Produkty samoczynnie są transportowane do osób, które zajmują się ich pakowaniem do opakowań. Wystarczy w odpowiednim momencie sprawdzić jakość takich produktów i umieścić je w należyty sposób w opakowaniach, dzięki czemu będą one mogły być następnie ofoliowane. Jeśli taki proces zostanie wykonany poprawnie, wystarczy ofoliowane palety wywieźć do magazynu, skąd są one zabierane na specjalne samochody, które zajmują się wywozem towaru do klientów takich zakładów.