/Teambuilding, czyli nowoczesne oblicze imprez firmowych
Teambuilding

Teambuilding, czyli nowoczesne oblicze imprez firmowych

Jak sprawić, by pracownicy tworzyli zgrany zespół, gotowy wspólnie pokonywać problemy pojawiające się w firmie i chętny do stawiania czoła największym wyzwaniom? W jaki sposób zachęcić pracowników do aktywnego poszukiwania porozumienia i energicznej współpracy na rzecz przedsiębiorstwa? Najprostszym i najbardziej efektywnym sposobem osiągnięcia tych i wielu innych celów jest skorzystanie z metod team buildingu.

Team building może przybierać różne formy, ale jego celem zawsze jest integracja członków grupy, poprzez stworzenie im warunków do poznania swoich mocnych i słabych stron, ukrytych umiejętności oraz poszukiwania możliwości ich praktycznego wykorzystania w codziennej pracy. Taka integracja wymaga opuszczenia miejsca codziennie wykonywanych obowiązków i opiera się na zabawie.

Krok pierwszy – szkolenie integracyjne

Na hasło szkolenie! wielu pracowników natychmiast dostaje gęsiej skórki. Zupełnie innej reakcji możemy spodziewać się, proponując zespołowi firmową imprezę integracyjną. Szkolenia realizowane w ramach team buildingu nie przypominają nudnych, wielogodzinnych wykładów, ponieważ najczęściej przybierają formę warsztatową i obejmują rozmaite gry. Zabawy w ramach integracji mają na celu w sposób metodyczny, ale niezobowiązujący ujawnić cechy osobowości i zdolności poszczególnych członków zespołu, w związku z czym mogą przybierać formę gier psychologicznych, ale też zawodów sportowych, np. na strzelnicy lub przy stołach do piłkarzyków.

Krok drugi – impreza firmowa

Zajęcia warsztatowe, w zależności od programu trwają około kilku godzin. Wspólny wysiłek uczestników warto wynagrodzić, np. przez organizację wspólnej kolacji czy mniej oficjalnej imprezy z tańcami albo karaoke. Za wzbogaceniem wydarzenia imprezą przemawia fakt, że takie spotkania odbywają się najczęściej na wyjazdach, a będąc z daleka od miejsca pracy, warto wykorzystać taką sposobność.

Dla organizacji udanego szkolenia z imprezą firmową bardzo ważny jest wybór atrakcyjnego miejsca. Obiekt, w którym odbędzie się wydarzenie, powinien posiadać zarówno salkę konferencyjną czy szkoleniową, jak i zaplecze gastronomiczne, a więc dobrą restaurację. Jeśli impreza ma odbywać się z daleka od miejsca zamieszkania uczestników, warto zdecydować się na wynajęcie domków lub pokojów w pensjonacie. Świetne warunki do organizacji tego spotkań team buildingowych w Beskidzie Śląskim oferuje Zajazd Na Kępie w Ustroniu. Zorganizowane grupy mogą skorzystać na miejscu z kompleksowego zaplecza szkoleniowego (sala z projektorem, ekranem oraz flipchartem) albo zdecydować się na organizację zajęć na świeżym powietrzu. Doskonałą propozycją dla grup jest też organizacja wyjścia na strzelnicę w pobliskim Ośrodku „Gajówka” lub kuligu.

Wybór dobrego miejsca do organizacji firmowego wyjazdu jest kluczowym elementem dla sukcesu przedsięwzięcia, a korzystając ze współpracy z doświadczonym ośrodkiem wypoczynkowym, zyskujesz gwarancję udanej zabawy.