/Traumon co to za lek?
traumon stawy

Traumon co to za lek?

Traumon to lek w formie żelu pomocny przy dolegliwościach, takich jak zapalenie mięśni i stawów. To lek bez recepty, który działa przeciwbólowo i przeciwzapalnie. Idealny na stłuczenia, urazy i bóle stawów. Jest polecany przez lekarzy i farmaceutów, osobą zmagającym się ze schorzeniami mięśni i stawów.

Kiedy stosować lek Traumon?

• urazy takie jak: stłuczenia, skręcenia, naciągnięcia mięśni, ścięgien i stawów
• Choroba zwyrodnieniowa stawów kręgosłupa, kolanowych, barkowych
• Reumatyzm pozastawowy, zmiany chorobowe w obrębie tkanek miękkich okołostawowych, bóle okolicy krzyżowo-lędźwiowej, zapalenie kaletki maziowej, ścięgien

Traumon – jakie środki ostrożności są zalecane?

Zaleca się, aby produkt leczniczy Traumon nie był stosowany, jeśli skóra jest uszkodzona albo jeśli na skórze znajdują się tak zwane wypryskowe zmiany zapalne. Nie stosuje sie go również na oczy oraz błony śluzowe, a po zaaplikowaniu bardzo ważne jest umycie rąk oraz unikanie dotykania tych części ciała. W trakcie leczenia, jak również w czasie dwóch tygodni po zastosowanym leczeniu zaleca się unikania słońca i ekspozycji leczonych miejsc. Traumon może być stosowany przez niektóre osoby wyłącznie pod warunkiem, jeśli będą oni robić to pod nadzorem lekarza oraz wtedy, kiedy zastosowane zostaną przez nich szczególne środki ostrożności – dotyczy to przede wszystkim osób cierpiących na astmę, katar sienny, obrzęk błony śluzowej (przewlekły), chorobę dróg oddechowych czy infekcję dróg oddechowych.

Traumon – dawkowanie

Aby lek traumon był skuteczny, konieczne jest zastosowanie go na nieco większej powierzchni, niż obszar, który objęty jest problemem skórnym. Musi być on większy niż ten, który jest objęty bólem. Czas trwania kuracji to zazwyczaj 3-4 tygodni – w przypadku dolegliwości reumatycznych zwykle jest to czas wystarczający. W przypadku urazów tępych, czyli na przykład urazów sportowych leczenie może być konieczne przez 2 tygodnie. Jeśli okaże się, że mimo leczenia objawy nie ustępują, a co gorsza, jeszcze się pogłębiają, konieczna będzie wizyta u specjalisty, który zaleci dalsze postępowanie i zdiagnozuje problem.