/Jakie usługi oferują abonentom operatorzy sieci kablowych?
JAMBOX

Jakie usługi oferują abonentom operatorzy sieci kablowych?

Oferty telewizji kablowej uwzględniają wiele tematycznych kanałów, w tym większość odbieranych w jakości HD. Telewizję można oglądać także na komputerach stacjonarnych lub urządzeniach mobilnych. Abonent ma coraz większą możliwość dostosowania ramówki do swoich potrzeb. Operatorzy oferują promocyjne pakiety, które zawierają w sobie telewizję, szybki internet światłowodowy oraz telefonię komórkową.

Pakiety kanałów dopasowane do zainteresowań

Współczesne oferty sieci kablowych są bardzo rozbudowane. Przede wszystkim abonent wybiera odpowiadający mu pakiet kanałów, z którego większość można odbierać w jakości HD. W dodatkowej ofercie zawierają się pakiety tematyczne. Są to kanały poświęcone różnym potrzebom i zainteresowaniom, np. programy sportowe. Miłośnicy kina mogą powiększyć swoją ofertę o kanały emitujące najpopularniejsze premiery filmowe i serialowe, np. pakiet Canal+, Cinemax, Filmbox czy HBO. Operator telewizji kablowej JAMBOX mówi: „Oferta HBO posiada bibliotekę pełnych sezonów seriali, dzięki czemu bez problemu można zobaczyć odcinek, którego się nie oglądało. Pakiety telewizyjne można także zamawiać przy użyciu pilota”.

Telewizja interaktywna i internetowa

Współczesne technologie pozwalają na oglądanie telewizji w sposób interaktywny. Polega to na tym, że widz staje się osobą współtworzącą ramówkę i mającą wpływ na bieżącą emisję. Abonent korzystający z VOD ma dostęp do oglądania wybranych programów w każdej chwili. Można je także nagrywać i puszczać wtedy, kiedy przyjdzie na to ochota. Nowością jest telewizja przez internet, a więc dostęp do kanałów telewizyjnych na komputerach stacjonarnych, laptopach, tabletach i smartfonach. Choć usługa tego rodzaju pozwala na oglądanie telewizji w różnych miejscach, trzeba liczyć się z tym, że poza domem ilość kanałów będzie nieco mniejsza ze względu na korzystanie z sieci innych dostawców.

Telewizja, internet i telefonia komórkowa

Ciekawym rozwiązaniem jest Multiroom, czyli możliwość oglądania telewizji cyfrowej jednocześnie na dwóch lub większej ilości telewizorów. Różni użytkownicy mogą bez problemu oglądać wybrane kanały niezależnie od siebie bez zakłóceń czy pogorszenia jakości. Jest to usługa, która pozwoli wyeliminować problemy, które pojawiają się przy indywidualnym pakiecie cyfrowym. Operatorzy sieci kablowych i telewizji internetowej często posiadają także pakiety promocyjne kanałów telewizyjnych z internetem światłowodowym i telefonią komórkową. Pozwala to na połączenie różnych usług i upraszcza comiesięczne opłaty abonamentowe.