/Czy warto zdecydować się na nadruk wykonany metodą sitową?
nadruk

Czy warto zdecydować się na nadruk wykonany metodą sitową?

Sitodruk posiada wiele zalet – właśnie dlatego cieszy się on ogromną popularnością. Metoda sitowa wydaje się być prawdziwym strzałem w dziesiątkę dla tych, którzy potrzebują wysokojakościowych, a zarazem niedrogich gadżetów reklamowych z własnym logo. Produkcja toreb reklamowych z nadrukiem w dużej ilości nie generuje wysokich kosztów, co jest niezaprzeczalnym atutem. Zastanawiasz się, czy omawiane rozwiązanie spełni twoje oczekiwania? Zapoznaj się z dalszą częścią wpisu, gdzie przedstawiono istotne informacje na ten temat.

Zalety i wady sitodruku

Przed podjęciem ostatecznej decyzji należy przeanalizować zarówno zalety, jak i wady sitodruku. Faktem jest, że opisywana technologia jest na tyle powszechna, że znalezienie godnego zaufania wykonawcy nie powinno stanowić żadnego problemu. Ważne jest, aby postawić na firmę, która dysponuje nowoczesnym parkiem maszynowym. Współczesne maszyny do nadruku na torbach i innych materiałach zapewniają maksymalny poziom wydajności i niezawodności, co minimalizuje koszt zlecenia.

Zalety sitodruku:
– Uniwersalność – proces sitodruku nie jest skomplikowany, co przekłada się na szeroki zakres zastosowań. Opisywana technika jest na tyle uniwersalna, że można stosować ją do zadruku różnorodnych materiałów. Nadruk może zostać naniesiony na m.in. dzianinę, plastik, papier, karton, folię, a także wiele innych. W każdym przypadku efekt końcowy jest zgodny z oczekiwaniami.
– Trwałość nadruku – nadruki wykonane metodą sitową wyróżniają się wysoką trwałością oraz odpornością na ścieranie. Przez długi czas pozostają w nienagannym stanie, co jest szczególnie ważne w przypadku nośników reklamy. Atutem jest, że logo nie spiera się po pierwszym praniu odzieży promocyjnej lub firmowej. Warto dodać, że sitodruk nie jest podatny na szkodliwe działanie wilgoci, ani promieniowanie UV.
– Wysokie nasycenie barw – nadruki wykonane metodą sitową są wyraziste, a kolory nasycone. Prezentują się one niezwykle efektownie, więc trudno przejść obok obojętnie. W dużej mierze wynika to z faktu, że powstają one w oparciu o certyfikowane pigmenty, które spełniają restrykcyjne normy i standardy.
– Dodatkowe zdobienia – sitodruk na torbach oferuje również dodatkowe zdobienia, dzięki czemu finalny efekt spełni oczekiwania nawet najbardziej wymagających osób. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby dodać np. zamszowe wstawki, holograficzne elementy czy złote/srebrne nadruki.

Wady sitodruku:

– Wysoka cena produkcji jednostkowej – w tym przypadku zadruk pojedynczych egzemplarzy jest kompletnie nieopłacalny. Rekomendowane jest zamówienie powyżej 100 sztuk jednego wzoru. Wynika to z faktu, że każdy nadruk wymaga zastosowania specjalnie przygotowanej matrycy – to właśnie ten element generuje największy koszt.