/Wesele w górach. Gwarancja niezapomnianych przeżyć
wesela w górach

Wesele w górach. Gwarancja niezapomnianych przeżyć

Planujesz ślub i marzysz o prawdziwym polskim weselu, na którym ugościsz całą rodzinę i wszystkich znajomych? Przed tobą kilka miesięcy planowania. Jednym z najważniejszych elementów przygotowań do tego wspaniałego dnia jest wybór i rezerwacja sali weselnej. Nie musisz przy tym ograniczać się do oferty domów weselnych w okolicach rodzinnej miejscowości.

Coraz więcej par decyduje się na organizację ślubu i wesela poza miejscem zamieszkania, a nawet z daleka od swoich rodzinnych stron. Dużym zainteresowaniem przyszłych małżonków cieszą się malownicze zakątki Polski, a przede wszystkim nasze piękne Podhale.

Twoje wymarzone wesele

Najważniejszą kwestią podczas organizacji wesela jest zapewnienie dobrej zabawy gościom, przy czym nie powinno się to odbywać kosztem Państwa Młodych, rodziców i starszych. Właśnie dlatego coraz częściej wszystkie zadania związane z przygotowaniami uroczystości weselnych powierzane są właścicielom sali weselnej, którzy – z uwagi na dużą konkurencję – starają się jak najlepiej zaspokoić potrzeby swoich klientów i nierzadko proponują im dodatkowe atrakcje.

W przypadku wesela w górach najważniejszą z nich jest jednak uroda otoczenia. Urok górskich szczytów na pewno zachwyci wszystkich gości, a dodatkowo może być pięknym tłem dla ślubnej sesji zdjęciowej. Chcąc maksymalnie wykorzystać klimat okolicy, na wesele można wybrać typową salę góralską i zamówić grajków, którzy powitają Młodą Parę. Nie powinno zabraknąć wiejskiego stołu, pełnego regionalnych serów i mięs, a także tradycyjnych dań gorących. Ciekawym urozmaiceniem wesela może być nocny pokaz fajerwerków, a zimą możesz zabrać weselników na szalony kulig.

„Na organizację wesel w naszym hotelu w Szaflarach decydują się nie tylko najwięksi miłośnicy Tatr. Bardzo często kontaktują się z nami pary mieszkające na co dzień zagranicą. Ponieważ na takie śluby zjeżdżają się goście z różnych zakątków świata, ważna okazuje się nie tylko sala weselna, ale też dostępność wygodnych noclegów i łatwy dojazd, np. z lotniska w Krakowie. Pełne wrażeń, tradycyjne polskie wesele w tych pięknych okolicznościach przyrody to niezapomniane przeżycie nie tylko dla Państwa Młodych, ale także dla ich gości” – opowiada nasz rozmówca z Borowego Dworu.

Poprawiny czy relaks w najbliższym gronie?

Chociaż do mody wracają tradycyjne wesela z oczepinami, poprawiny są dziś rzadkością. Dzień po hucznej imprezie goście i Młodzi wolą zwykle wykorzystać na regenerację, obejmującą nieco więcej niż popijanie rosołu. Drugiego dnia większość gości rozjeżdża się do domów, ale Państwo Młodzi chętnie zostają nieco dłużej – o ile taką możliwość zapewnia im wybrany hotel. W takich sytuacjach można powiedzieć, że wesele połączone jest z mini podróżą poślubną, niekiedy w towarzystwie najbliższych przyjaciół.

Kiedy na wypoczynek w Tatrach pozostaje tylko jeden dzień i to bezpośrednio po całonocnej imprezie, w grę nie wchodzą raczej piesze wędrówki. Za to doskonałym sposobem na relaks jest skorzystanie z hotelowego SPA lub wyjście do pobliskich term w Szaflarach.

TAGS: