/Jak wybrać dobrą kopiarkę na leasing?
leasingu kopiarki

Jak wybrać dobrą kopiarkę na leasing?

Leasing urządzenia kopiującego może być atrakcyjną alternatywą dla kupna drogiego sprzętu. Ważne, by wybrana kopiarka pochodziła od znanego producenta i była niezawodna. Pod uwagę należy brać także oczekiwaną funkcjonalność sprzętu. Dużo zależy od miejsca, w którym będzie on wykorzystywany. Jak dobrać odpowiednią kopiarkę na leasing? Gdzie najlepiej dzierżawić tego typu sprzęt?

Kopiarka do biura firmowego

Przy wyborze idealnej kserokopiarki do firmy należy brać pod uwagę przede wszystkim jej wydajność. Dopytaj specjalistę o to, czy dane urządzenie nadaje się do bardzo intensywnej eksploatacji.

W ramach leasingu kopiarki możesz otrzymać do niej również wszystkie niezbędne materiały eksploatacyjne (tusze czy tonery i inne elementy) na podstawie umowy serwisowej. Przy leasingu bardzo ważne jest, aby wybrać jak najnowsze urządzenie, które technologicznie posłuży nam jak najdłużej. Na koniec leasingu można wykupić je za przysłowiowe 1 zł lub podpisując nową umowę, wymienić kserokopiarkę na kolejne, najnowsze urządzenie, jakie będzie wówczas dostępne na rynku. Leasing kserokopiarki zaczyna się już od 100 zł netto miesięcznie.

Wybór kolorowego urządzenia kserującego nie generuje żadnych dodatkowych kosztów. Rata leasingu jest stała, comiesięczna, przez cały okres umowy, bez względu na to czy jest to kserokopiarka czarno-biała, tzw. monochromatyczna czy kolorowa. Rozszerza to możliwości użytkowania takiego urządzenia. Przy wydrukach np. kopert z logo firmy, papieru firmowego itp. elementów, które nie zajmują więcej niż 5% pokrycia strony, zużycie kolorowych tonerów jest minimalne. W każdym kolorowym urządzeniu można wyłączyć opcję koloru, tym samym staje się urządzeniem czarno-białym, można również dla każdego użytkownika indywidualnie przypisać możliwości korzystania z kolorów. Leasing kopiarki umożliwia wybranie dużo bardziej zaawansowanego urządzenia, w tym kolorowego, bez generowania dodatkowych comiesięcznych kosztów. W standardzie wszystkie kserokopiarki mają automatyczne podajniki dokumentów, w tym dwustronne oraz tzw. duplex, czyli kserowanie i drukowanie dwustronne. Na pewno przydatnym parametrem będzie opcja zszywania dokumentów czy dodatkowe kasety na papier.

Kopiarka do biura projektowego

Podobnie jest z kserokopiarką na leasing, przeznaczoną do biura projektowego. Taki sprzęt musi być nie tylko wydajny, ale przede wszystkim musi oferować najlepszą jakość druku. Najlepszą opcją będzie wybór kopiarki pracującej na formacie A3 lub na innych formatach nietypowych.

Jak przekonuje ekspert z firmy Arso Serwis: „Oczywiście w przypadku biur projektowych warto już postawić na urządzenie drukujące w pełni w kolorze. Należy także uwzględnić najlepsze możliwe odwzorowanie barw”.

Kopiarka do szkoły lub na uczelnię wyższą

Urządzenie przeznaczone do kopiowania dokumentów w placówkach dydaktycznych powinno być nastawione przede wszystkim na imponującą wydajność. Z tego powodu najlepiej wybrać taką kopiarkę, która będzie w stanie drukować wiele arkuszy na minutę.

Czasem zachodzi potrzeba skserowania kilku lub kilkunastu kartek na osobę, a przecież w klasie lub w grupie studenckiej zazwyczaj znajduje się około 30 osób. Jeśli chodzi o materiały dydaktyczne, to powinny mieć one kolory – w innym przypadku wiele ćwiczeń zwyczajnie traci sens. Najlepiej wybrać urządzenie z dupleksem. Dzięki temu możliwa jest dwustronna praca z arkuszem, co jest nieuniknione przy niektórych dokumentach. Idealna kopiarka do szkoły powinna być też prosta w obsłudze, aby na prośbę nauczyciela mogło ją obsłużyć także starsze dziecko lub nastolatek.

Dlaczego warto brać kopiarkę w leasing?

Leasing kopiarki to idealna opcja w przypadku placówek, które drukują często, ale niekoniecznie mogą sobie pozwolić na jednorazowy zakup urządzenia. Dzierżawa kserokopiarek to usługa ciesząca się sporą popularnością i oferuje ją wiele sprawdzonych przedsiębiorstw, w tym Arso Serwis.

TAGS: