/Jak wybrać firmę tworzącą sklepy internetowe?
sklepy internetowe

Jak wybrać firmę tworzącą sklepy internetowe?

W dobie wszechobecnej cyfryzacji, wszechobecnego coraz szybszego rozwoju technologi, wiele sklepów stacjonarnych podejmuje decyzję o przeniesienie się do świata wirtualnego lub rozszerzenia swej działalności o ten świat. Najważniejszą czynnością wprowadzającą do świata e-biznesu jest założenie sklepu internetowego i tu pojawia się problem bo zlecenie sklepu kierujemy do agencji interaktywnej nie dlatego, że nie mamy czasu na stworzenie własnego sklepu internetowego, ale się kompletnie na tym nie znamy. Jak więc wybrać tę właściwą firmę? Jest kilka wskazówek dzięki którym możemy dowiedzieć się czegoś więcej o danej agencji interaktywnej.

Portfolio

Portfolio to swego rodzaju referencje. Firmy które nie prezentują swoich dokonań od razu powinniśmy odrzucić z naszej listy potencjalnych wykonawców sklepu internetowego. Jeżeli nie chcą zaprezentować swoich dotychczasowych osiągnięć oznacza mniej więcej tyle że ich nie mają albo nie ma się czym za bardzo chwalić. Gdy już dotrzemy do portfolio ocenianej firmy zwróćmy uwagę na ilość pozycji, tego czy nam się podobają. Oceń też jakość wykonanych prac oczami zwykłego użytkownika. Jeżeli realizacje sklepów internetowych zawarte w portfolio nam się podobają możemy założyć, że firma sprosta też i naszym wymaganiom. Zobacz też dobre portfolio na stronie designcart.pl

Cena

Cena w przypadku tworzenia stron WWW czy sklepów internetowych to temat rzeka. Na cenę składa się wiele czynników, na przykład jednym z bardziej znaczących to koszt utrzymania programistów i ich poziom wiedzy. W większych miastach ten koszt jest znacznie wyższy, w mniejszych ciężej o tych dobrych. Nie możliwością jest stworzenie przez agencję sklepu internetowego poniżej dwóch tysięcy złotych. Tutaj możemy założyć, że mamy do czynienia z wolnym strzelcem lub jeszcze gorzej z niedoświadczonym studentem. Zamówienie tak poważnego projektu u osoby, która może w razie problemu ulotnić się lub nie wiedzieć jak nam pomóc jest nierozważnym pomysłem.

Kontakt

Kontakt może nam wiele powiedzieć o przyszłej współpracy. Jeżeli firma nie odbiera telefonów na odpowiedź mailową czekamy kilka dni, możemy się spodziewać, że współpraca będzie ciągła się w nieskończoność. Takie firmy zdecydowanie lepiej omijać szerokim łukiem.

Powyższe wskazówki nie gwarantują Ci znalezienia tej jednej, jedynej firmy, która idealnie spełni Twoje oczekiwania. Stosowanie się do powyższych wskazówek uchroni Cię na pewno przed nie miłymi sytuacjami związanymi z ciągnącym się projektem w nieskończoność lub otrzymanie projektu niezgodnego z Twoimi oczekiwaniami i założeniami.