/Wykończenia kabin sanitarnych dla dzieci

Wykończenia kabin sanitarnych dla dzieci

Kabiny sanitarne znajdują zastosowanie w praktycznie dowolnego rodzaju obiektach użytku publicznego, w tym również budynkach oświatowych przeznaczonych dla małych dzieci: przedszkolach i szkołach podstawowych. W takich placówkach muszą one zostać odpowiednio dostosowane, aby spełniały wszelkie wymogi bezpieczeństwa, ale jednocześnie zachowały odpowiednią do charakteru obiektu estetykę.

Wykończenie kabin sanitarnych

„Wykończenia kabiny WC” to grupa elementów tworzących razem całą konstrukcję. Najważniejszym z nich są drzwiczki – W naszej ofercie posiadamy kilka różnych wzorów drzwiczek kabin sanitarnych – mówi przedstawiciel firmy Sanipol, specjalizującej się w produkcji zabudowy sanitarnej – Każdy z nich charakteryzuje się odmiennym kształtem górnej krawędzi. Oczywiście oferujemy również wykonywanie drzwiczek zgodnie z indywidualnym projektem zleceniodawcy i pomalowanie ich na dowolnie wybrany kolor. Pozostały, mniejsze elementy wykończeniowe służą przede wszystkim zapewnieniu wysokiego poziomu bezpieczeństwa dzieciom korzystającym z kabiny.

Zabezpieczenie kabiny sanitarnych

W przeciwieństwie do kabin sanitarnych przeznaczonych dla dorosłych, dziecięce kabiny WC nie posiadają wewnętrznego zamknięcia. Jest to spowodowane troską o bezpieczeństwo maluchów korzystających z toalety – dzięki takiemu rozwiązaniu nauczyciel lub opiekun malucha może w każdej chwili wejść do kabiny jeśli zaistnieje sytuacja awaryjna (np. dziecko jest chore i zasłabnie przebywając w kabinie). Niekiedy stosowane są również drzwi do kabiny typu „kowbojki” – jest to rozwiązanie powszechnie kojarzone z westernów. Zawieszone na sprężystych zawiasach dwuskrzydłowe drzwi nie posiadają zamka i mogą otwierać się w obie strony. Takie rozwiązanie pozwala dziecku na szybkie wejście i wyjście z toalety. Do pozostałych istotnych elementów wykończeniowych, które wpływają na poziom bezpieczeństwa dzieci zaliczyć należy uszczelki antyuciskowej, uniemożliwiające przytrzaśnięcie delikatnych palców dziecka między drzwiami a ścianką kabiny, a także uchwyt typy KIGA. Uchwyt ten, nazywany również kierownicą, zastępuje zwykłą poziomą klamkę – wyeliminowanie ostrych krawędzi pozwala ograniczyć ryzyko poważnego uszkodzenia ciała dziecka, np. w wyniku poślizgnięcia się na mokrej podłodze. Większość opisanych elementów dostępna jest w ofercie firmy Sanipol w różnych wariantach kolorystycznych, dlatego nie mają one żadnego negatywnego wpływu na ogólną estetykę całej konstrukcji. Dzięki temu kabina będzie dobrze komponować się z pozostałymi elementami wystroju przedszkolnej toalety.