/Zabiegi ortopedyczne u zwierząt
ortopedy dla zwierząt

Zabiegi ortopedyczne u zwierząt

Właściciele zwierząt domowych dbają o terminowe szczepienia, odrobaczenie a nawet badania krwi. Jednak zdarzają się sytuacje nagłe takiej jak uraz kończyn lub kręgosłupa i zwierzęta wymagają szybkiej pomocy w klinice weterynaryjnej.

W dzisiejszych czasach właściciele zwierząt stają także w obliczu faktu, że zwierzęta mają problemy z ruchem.

Wsparcie ortopedy dla zwierząt

Co zrobić, gdy ktoś zauważy, że jego pupil zaczął się wolniej ruszać, szybciej się męczyć, a nawet odmawia chodzenia? Porada jest oczywista powinien odwiedzi weterynarza. Nie należy odkładać wizyty, opierając się na „może przedzie”, ponieważ im wcześniej problem zostanie znaleziony i postawiona diagnoza, tym skuteczniejsze będzie leczenie.

Obecnie zwierzęta leczone są przez specjalistów weterynarii takich jak ortopeda dla zwierząt, który udziela pomocy psom i kotom przy urazach takich jak: różne złamania, leczenie układu mięśniowo-szkieletowego, w tym choroby kręgosłupa, spowodowane zarówno urazami w domu, jak i różnymi chorobami. Czasami zdarza się, że weterynarz w klinice weterynaryjnej musi zabrać zwierzę na salą operacyjną wyposażoną w niezbędny sprzęt. Po takim zabiegu zwierzę może pozostawać w tej placówce przez kilka dni.

Zabiegi ortopedyczne u zwierząt

Zabiegi ortopedyczne u zwierząt dotyczą problemów układu mięśniowo-szkieletowego, które wymagają interwencji chirurgicznej. Chodzi nie tylko o złamania kości, przemieszczenie stawów, pęknięcia więzadeł, ale także o różne zaburzenia rozwojowe jak: dysplazja stawów, wrodzone anomalie. Weterynarz stara się uwolnić zwierzęta od zespołu bólowego, procesów zapalnych, przywrócenie normalnej aktywności ruchowej i powrót czworonożnych pacjentów do ich normalnego trybu życia.

Do leczenia problemów związanych z narządami ruchu ortopeda dla zwierząt używa narzędzi, które pozwalają wykonywać operacje o różnym stopniu złożoności. Weterynarz wykonuje zabiegi chirurgiczne u zwierząt o różnych rozmiarach, począwszy od małych ras psów po ogromne rasy psów, a także u kotów wszystkich ras.

Zabiegi ortopedyczne u zwierząt mogą wiązać się z takimi schorzeniami jak: dysplazja stawów biodrowych u w psów, choroba kości udowej u psów, aseptyczna martwica głowy kości udowej, złamania kości u psów i kotów, złamania miednicy, zwichnięcia stawu, pęknięcia więzadła krzyżowego u psów, zwyrodnienie stawów.

Ortopeda dla zwierząt może pomóc zwierzęciu dzięki takiemu zabiegowi jak: zestawienie przemieszczonych obszarów kości, usunięcie kości, połączenie fragmentów kości, unieruchomienie stawu, operacja przywracająca funkcję stawu, przeszczep mięśnia i ścięgna.