/Co zabrać na wakacje pod namiot?
ręczniki

Co zabrać na wakacje pod namiot?

Wybierając się na wakacje pod namiot, trzeba zrobić listę niezbędnych rzeczy do spakowania, ponieważ pominięcie niektórych przedmiotów może sprawić pewne problemy. Urlop powinien być chwilą wytchnienia od codzienności, zatem trzeba zrobić wszystko, by minął bez żadnych trudności.

Pakowanie to poważna sprawa.

Niewielu z nas lubi się pakować, lecz trzeba dobrze przemyśleć jakie rzeczy będą niezbędne, a z czego możemy zrezygnować. Najlepiej zacząć od sporządzenia listy wszystkich rzeczy do spakowania. To, co będzie niezbędne w dużym stopniu, zależy od tego, gdzie będzie rozbity biwak. Trzeba uwzględnić różne scenariusze, które mogą zdarzyć się podczas takich wakacji. Oprócz spisania listy, ważne jest oczywiście zgromadzenie tych wszystkich rzeczy, a następnie spakowanie ich. Często okazuje się, że niektórych rzeczy nie można zabrać ze względu na ograniczone miejsce w plecaku lub bagażniku. Gdy biwak jest zwieńczeniem całodziennej wędrówki, nie można zabrać wszystkiego, co nam przyjdzie do głowy. Niestety pakowanie się pod namiot, wymaga niełatwego kompromisu.

Co koniecznie trzeba zabrać pod namiot?

Przede wszystkim trzeba zabrać namiot, który powinien być odpowiedni do potrzeb. Jeśli namiot ma stać w jednym miejscu przez cały urlop, można zdecydować się na większy, rodzinny. Gdy chodzi o wędrówkę z plecakiem, namiot powinien być lekki, niewielki i najlepiej wodoodporny. Musi być jeszcze odpowiednie posłanie, czyli materac dmuchany lub karimata oraz śpiwór. Poza tym potrzebna będzie kuchenka turystyczna, zapalniczka, naczynia turystyczne. Nie wolno zapominać o jedzeniu, apteczce i latarce czołowej. Potrzebny będzie również scyzoryk, akcesoria kosmetyczne, krem z filtrem oraz ręczniki. Gdy wybieramy się na wędrówkę po górach, wystarczy jeden ręcznik, najlepiej ten o właściwościach szybkoschnących. Natomiast, gdy biwakujemy tydzień nad jeziorem, warto zaopatrzyć się w ręczniki kąpielowe oraz plażowe. Najlepiej zabrać po dwa, a nawet trzy ręczniki na osobę, ponieważ może zdarzyć się, że przez noc nie wyschną. Oprócz ręczników warto zaopatrzyć się w sznurek, na którym można powiesić mokre ręczniki, czy kostium.

Co jeszcze będzie potrzebne?

Podczas wędrówki z plecakiem przyda się filtr do uzdatniania wody, wtedy można nabrać ją z napotkanego potoku i przefiltrować. Gdy na trasie nie ma żadnej stołówki, czy restauracji może być problem z uzupełnieniem zapasów jedzenia. Dlatego najlepiej zaopatrzyć się w gotowe dania lifolizowane, czyli pozbawione wody. Aby zjeść posiłek, należy dodać do dania wodę, Warto mieć ze sobą również poduszkę samopompującą się, która zapewni komfort podczas snu. Natomiast podczas biwaku w jednym miejscu, można zabrać meble kempingowe, lodówkę turystyczną, grill, koc piknikowy, power bank, czyli urządzenie do ładowania telefonu. Planując urlop pod namiotem, warto zacząć robić listę potrzebnych rzeczy, nawet kilka tygodni wcześniej.