/Zakup kosmetyków naturalnych przez internet. O czym warto pamiętać?
kosmetyki naturalne

Zakup kosmetyków naturalnych przez internet. O czym warto pamiętać?

Zakupy w sieci stały się standardem. Dziś już niemal wszystko możemy zdobyć w internecie. Dotyczy to także produktów naturalnych z branży kosmetycznej. O ile każdy z nas wie, na co zwrócić uwagę podczas shoppingu w sieci, o tyle nie wszyscy mamy świadomość, co warto wiedzieć na temat samych produktów. Dobre kosmetyki naturalne, czyli jakie? Czym powinny się wyróżniać?

Po pierwsze skład

Decydując się na zakup kosmetyków naturalnych – bez względu na to, czy w sieci, czy w realnym sklepie – musimy pamiętać o tym, aby sprawdzić ich skład. On mówi nam bowiem o tym, czy dany produkt zawiera w sobie bogactwa natury, czy łączy go z nią jedynie nazwa. Niestety na rynku istnieje wiele kosmetyków, które określane są jako naturalne, lecz nimi nie są. Czym zatem są kosmetyki naturalne?

Jak tłumaczy nasz rozmówca z firmy Energy, która specjalizuje się w produkcji kosmetyków naturalnych: „Produkty tego rodzaju, w przeciwieństwie do wielu kosmetyków komercyjnych, powstają ze składników pochodzących z naturalnych źródeł, wśród których zawarte są różnego rodzaju substancje mineralne i roślinne. Zdarzają się również i składniki pochodzenia zwierzęcego, ale – co należy tutaj zaznaczyć – nie ma ryzyka, że jakiekolwiek zwierzę ucierpiało na skutek ich pozyskiwania. To samo odnosi się do środowiska naturalnego – substancje wchodzące w skład receptury kosmetyków nie mogą być zdobywane ze szkodą dla Matki Ziemi”.

Ilość składników syntetycznych w kosmetykach naturalnych zaś jest dosłownie śladowa, czego niestety nie można powiedzieć o wielu innych produktach dostępnych zarówno w sieci, jak i w sklepach stacjonarnych.

Po drugie zaufany producent

Kolejną bardzo ważną rzeczą, na którą należy zwrócić uwagę podczas zakupów w internecie, jest godny zaufania sprzedawca. Najlepiej zaopatrywać się w kosmetyki naturalne bezpośrednio u producenta. Wówczas mamy gwarancję jakości, a ceny produktów są dużo bardziej atrakcyjne, gdyż nie zawierają marży. Pamiętajmy tylko o tym, że z uwagi na skład i proces tworzenia prawdziwych kosmetyków naturalnych, ich cena może różnić się od ogólnodostępnych produktów komercyjnych.

Ze środkami do pielęgnacji skóry i włosów jest tak, jak w przypadku żywności. Jeśli chcemy, aby nasze ciało otrzymało wszystkie niezbędne dla jego funkcjonowania składniki odżywcze, musimy kupować zdrowe artykuły spożywcze oraz ekologiczne warzywa i owoce. I tak samo jest z naszą skórą. Aby była zdrowa i piękna, konieczne jest doprowadzenie jej do stanu równowagi. A tego możemy dokonać jedynie przy użyciu kosmetyków naturalnych i organicznych.

O czym jeszcze warto pamiętać?

Proces tworzenia kosmetyków naturalnych rozpoczyna się już na etapie poszukiwania dostawców surowców. Otóż składniki, które pochodzą z upraw pozbawionych kontroli lub, co gorsza, zupełnie anonimowych, nie stanowią dobrego materiału na produkt. Owszem są one w stanie zapewnić producentowi korzystny przychód, ale nie dadzą oczekiwanego przez nas efektu. Nie jest to możliwe z powodu wątpliwej jakości, która na dalszym etapie produkcji może wymagać przeprowadzania dodatkowych procesów. A im wyższy stopień przetworzenia składników, tym niższa ich jakość, a co za tym idzie skuteczność działania.

TAGS: