/Zalety dachówek betonowych
Dachówki betonowe

Zalety dachówek betonowych

Dachówki betonowe, zwane również cementowymi, to prawdziwy hit, jeśli chodzi o ofertę pokryć dachowych. To stosunkowo nowe rozwiązanie stanowi znakomity kompromis pomiędzy jakością, która zbliżona jest do do wysokiej klasy dachówek ceramicznych, a atrakcyjną ceną materiałów. Czym dokładnie charakteryzują się dachówki betonowe i dlaczego warto zdecydować się na ich zakup?

Wysoka trwałość

Wytwarzane na bazie wysokiej jakości cementu, piasku i pigmentów dachówki betonowe wyróżnia wysoka trwałość, co stanowi jedno z podstawowych kryteriów wyboru pokryć dachowych. Nie da się ukryć, iż budowa dachu należy do niezwykle kosztownych przedsięwzięć, dlatego też warto wybierać wysokiej klasy pokrycia, które nie będą wymagały częstych napraw lub – co gorsza – wymiany. I chociaż w przypadku dachówek betonowych mamy do czynienia z nieco mniejszą wytrzymałością niż u ich ceramicznych odpowiedników, to jednak szacowana na ok. 70 lat trwałość tych pokryć dachowych powinna usatysfakcjonować nawet najbardziej wymagających inwestorów. Dachówki betonowe z długą gwarancją od producenta będą odporne na uszkodzenia mechaniczne i niekorzystne czynniki, takie jak promieniowanie ultrafioletowe czy niskie temperatury. Oprócz tego – co ważne z punktu widzenia bilansu energetycznego budynku – dachówki cementowe zapewniają również dobrą izolacyjność termiczną.

Bogate wzornictwo

Nie da się ukryć, iż estetyka dachu który stanowi zwieńczenie całego budynku to ważne kryterium wyboru pokryć dachowych. Chociaż beton kojarzy się z nieco monotonną szarością, to asortyment dachówek betonowych zaskakuje bogatym wachlarzem żywych kolorów i ciekawego wzornictwa. Do wyboru są przy tym tradycyjne czerwienie przywodzące na myśl dachówki ceramiczne, jak również bardziej oryginalne odcienie brązu czy czerni. W renomowanych hurtowniach, np. w asortymencie firmy Dachlux, znajdziemy ponadto różne profile i sposoby wykończenia dachówek betonowych, np. przez cieniowanie czy stylizowanie na kamień. Szeroki wybór dostępnych wzorów i kolorów dachówek betonowych pozwala na dopasowanie pokrycia do każdego stylu budynku: zarówno klasycznego, jak i nowoczesnego.

Atrakcyjna cena

Trzeba przyznać, że wiele osób w wyborze idealnego pokrycia dachowego kieruje się głównie budżetem. Dachówki betonowe to idealne rozwiązanie, jeśli poszukujemy oszczędności, ale nie chcemy rezygnować z wysokiej klasy pokrycia dachowego. Jak się bowiem okazuje za trwałe i estetyczne dachówki cementowe zapłacimy mniej niż za ich ceramiczne odpowiedniki, co stanowi znakomity kompromis między jakością i ceną. Nic więc dziwnego, że coraz więcej inwestorów decyduje się właśnie na zakup dachówek betonowych.

TAGS: