/Jak zbudować eko-wizerunek firmy? Postaw na kartonowe opakowania!
Kartonowe pudełka

Jak zbudować eko-wizerunek firmy? Postaw na kartonowe opakowania!

Z kartonowych opakowań korzystają na co dzień producenci wielu różnych branż. Stosowanie rozwiązań przyjaznych dla środowiska, takich jak ekologiczne pudełka pomaga budować pozytywny wizerunek firmy.

Jak zbudować eko-wizerunek firmy?

Ekologiczny karton to materiał, który nadaje się do pakowania wielu różnych artykułów. W tekturowe pudełka można pakować:

  • Artykuły tekstylne,
  • Elektroniczne gadżety,
  • Odzież i dodatki do ubrań,
  • Artykuły spożywcze.
  • Kosmetyki i perfumy,
  • Dobra luksusowe – np. biżuterię lub drogie zegarki.

Na zadowolenie klienta z zakupów przez Internet wpływa kilka ważnych czynników. Jeden z nich to oprawa, w jakiej wysyłane są do klienta zakupy. Pudełka wykonane z kartonu, nie dość, że chronią towar podczas transportu, to jeszcze są przyjazne dla środowiska i wyglądają bardzo estetycznie.

Współcześni konsumenci coraz bardziej zwracają uwagę na to, z jakich opakowań korzystają firmy, z których produktów korzystają na co dzień. Wykorzystywanie opakowań, które, nie dość, że są oryginalne i bardzo estetyczne, to jeszcze powstają na drodze recyklingu, pomaga budować pozytywny wizerunek marki. Skąd wynika ta fascynacja trendem eko? Przede wszystkim z odpowiedzialności społecznej oraz świadomości konsumenckiej.

Ekologiczne pudełka z białego lub brązowego papieru Kraft

Coraz więcej znanych marek wymienia plastikowe pudełka na biodegradowalne kartonowe opakowania. Do zdobienia takich pudełek można użyć ekologicznych farb. Aby pudełko spełniało swoją funkcję, obowiązkowo musi się na nim znaleźć logotyp. Pudełka wykonane z bielonej tektury lub tektury w naturalnym brązowym kolorze można dodatkowo uszlachetnić, np. wykończyć ozdobną folią, by nadać im charakter Premium.

Inne sposoby na ozdobienie pudełka, to:

  • Zamknięcie elegancką wstążką,
  • Wyposażenie w przegródki,
  • Lakierowanie UV.

Tak wykonane opakowanie produktowe z pewnością zostanie zauważone na rynku i przyczyni się do zwiększenia widoczności marki. A co za tym idzie, przybliży firmę do osiągnięcia przewagi konkurencyjnej i jeszcze większych zysków płynących ze sprzedaży.

Chcesz dowiedzieć się więcej o marketingu opakowań? Odwiedź bloga allcompanycorp.com i sprawdź wpis Kartonowe pudełka wysyłkowe – ekologiczne opakowania dla Twojej firmy! Znajdziesz tam wiele inspiracji i porad związanych z budowaniem wizerunku marki za pomocą opakowań. Wiele cennych porad możesz znaleźć także na blogu słynnego producenta opakowań – firmy Packhelp: https://packhelp.it.